Przejdź do zawartości

Marta Połtowicz-Bobak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Marta Połtowicz-Bobak
Państwo działania

 Polska

Data urodzenia

1971

doktor habilitowany nauk humanistycznych
Specjalność: archeologia starszej epoki kamienia
Alma Mater

Uniwersytet Jagielloński

Doktorat

2000 – archeologia
Uniwersytet Jagielloński

Habilitacja

2014 – archeologia
Uniwersytet Rzeszowski

profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego

Marta Połtowicz-Bobak (ur. 1971[1] w Krakowie) – polska archeolog, doktor habilitowana nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego, specjalność naukowa: archeologia starszej epoki kamienia.

Życiorys

[edytuj | edytuj kod]

W 1994 ukończyła studia na kierunku archeologia w Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2000 na podstawie napisanej pod kierunkiem Bolesława Gintera rozprawy pt. Środkowopaleolityczny zespół z technologią wiórową ze stanowiska Piekary IIa na tle europejskim uzyskała na Wydziale Historycznym UJ stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie archeologia w specjalności epoka kamienia. W 2014 na podstawie dorobku naukowego oraz monografii pt. Wschodnia prowincja magdalenienu otrzymała w Wydziale Socjologiczno-Historycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie archeologia w specjalności archeologia starszej epoki kamienia[2].

Została profesorem uczelni na Uniwersytecie Rzeszowskim w Kolegium Nauk Humanistycznych w Instytucie Archeologii. Była prodziekanem Wydziału Socjologiczno-Historycznego UR i zastępcą dyrektora Instytutu Archeologii na tym wydziale[2].

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. Marta Połtowicz Bobak − Profil Osoby z KRS
  2. a b Dr hab. Marta Połtowicz-Bobak, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2010-04-15].