Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie
Lata aktywności

od 1979

Państwo

 Polska

Miejscowość

Konin

Strona internetowa

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koniniekoniński festiwal narodził się w 1979 roku pod nazwą Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Początkowo obejmował trzy kategorie: układ rewiowo-estradowy, taniec towarzyski i małe formy taneczne. W roku 1983 festiwal stał się imprezą międzynarodową, a w 1984 – dołączyli do niego młodzi śpiewacy. Stopniowo rosło zainteresowanie festiwalem i angażowało się w niego coraz więcej osób. W roku 1998 ponownie zmieniono nazwę – na aktualną tj. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, a od 2001 stał się on członkiem Światowej Organizacji Festiwali FIDOF[1].

W latach 2001–2002 (z kontynuacją w kolejnych latach w ramach festiwalu miał miejsce „EuroKonkurs”, czyli organizowany we współpracy z Telewizją Polską konkurs piosenki stanowiący wraz z podobnym projektem (pod nazwą MGP Nordic, a do 2002 roku jako „Duński Grand Prix dla Dzieci") realizowanym równolegle przez duńskiego nadawcę publicznego DR zaplecze do stworzenia Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Festiwal emocji. festiwaldzieciecy.pl [dostęp 2022-01-09]
  2. Izabela Bobrowska, Andrzej Dusza: Festiwal emocji. [w:] Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie [on-line]. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 2012-05-31. [dostęp 2012-05-31]. (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]