Michael Hoeppner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Michael Hoeppner
biskup Crookston
Herb Michael Hoeppner Omnia in Nomine Domini Iesu
Kraj działania  Stany Zjednoczone
Data i miejsce urodzenia 1 czerwca 1949
Winona
biskup Crookston
Okres sprawowania od 2007
Wyznanie katolicyzm
Kościół Kościół łaciński
Prezbiterat 29 czerwca 1975
Nominacja biskupia 28 września 2007
Sakra biskupia 30 listopada 2007
Sukcesja apostolska
Konsekrator Harry Flynn
Współkonsekratorzy Victor Herman Balke
Bernard Harrington

Michael Joseph Hoeppner (ur. 1 czerwca 1949 w Winona, Minnesota) – amerykański duchowny katolicki, biskup Crookston w metropolii St. Paul i Minneapolis.

Do kapłaństwa przygotowywał się w Kolegium Ameryki Płn. w Rzymie. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1975 z rąk papieża Pawła VI w Bazylice św. Piotra w grupie 360 kleryków, którzy zostali wyświęceni dla uczczenia Roku Świętego. Razem z nim wyświęceni zostali m.in. przyszli amerykańscy biskupi: Raymond Leo Burke, Michael Cote, James Michael Harvey, Glen Provost, Patrick Zurek i William Mulvey.. Uzyskał dyplomy na Uniwersytecie Gregoriańskim i Uniwersytecie w Ottawie. Pracował duszpastersko w rodzinnej diecezji Winona, będąc m.in. dyrektorem biura ds. powołań, wikariuszem sądowym (1988-1997) moderatorem kurii i wikariuszem generalnym. Od października 1997 do listopada 1998 administrator diecezji w okresie sede vacante.

28 września 2007 otrzymał nominację na ordynariusza diecezji Crookston w płn.-zach. części stanu Minnesota. Sakry udzielił mu metropolita Harry Flynn.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]


Poprzednik
Victor Herman Balke
Template-Bishop.svg Biskup diecezji Crookston
od 2007
Template-Bishop.svg Następca
-