Miffy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Miffy
Miffy and Friends
Pomnik Miffy
Pomnik Miffy
Gatunek animowany
Kraj produkcji  Holandia
Produkcja
Czas trwania odcinka 5 minut
Pierwsza emisja
Data premiery Ziemia 7 kwietnia 2003
Polska 1 listopada 2010
Stacja telewizyjna Kanada Treehouse TV
Stany Zjednoczone Nick Jr.
Polska MiniMini
Lata emisji 2003-2007
Chronologia
Poprzednik Małe i duże przygody Miffy

Miffy (ang. Miffy and Friends, 2003-2007) – holenderski serial animowany, który swoją premierę w Polsce miał 1 listopada 2010 roku na kanale MiniMini. Zrealizowany na podstawie serii książeczek autorstwa Dicka Bruny, wydanych w Polsce przez wydawnictwo Format

Postać Miffy jest znana na całym świecie; książki Dicka Bruny (w Holandii od 1955 roku) po raz pierwszy importowała Japonia (w 1964 r.), następnie zaczęły się ukazywać w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Historyjki o króliczce sprzedały się w ponad 85 milionach egzemplarzy; przetłumaczono je na 46 języków (w tym na japoński, angielski, arabski, włoski, niemiecki, francuski, hiszpański, grecki, szwedzki, turecki, zulu, surinamski, Braille’a, łaciński i wiele innych). W Polsce, nakładem wydawnictwa FORMAT, ukazały się: "Miffy", "Miffy w zoo", "Urodziny Miffy", "Miffy nad morzem", Miffy i króliczątko", "Miffy w przedszkolu", "Miffy, dziadek i babcia", "A ku ku Miffy", "Miffy w zagrodzie".

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Kreskówka opowiada o przygodach małej, energicznej króliczej dziewczynki zwanej Miffy, która każdego dnia codziennie przeżywa wiele fantastycznych przygód.