Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2008
Wygląd
Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2008 – dziewiętnasta edycja mistrzostw świata weteranów w skokach narciarskich, rozegrana w dniach od 24 lutego do 2 marca w Taivalkoski.
Medaliści[edytuj | edytuj kod]
Kategoria wiekowa | Złoty medal | Kraj | Odl. | pkt | Srebrny medal | Kraj | Odl. | pkt | Brązowy medal | Kraj | Odl. | pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K-38 | |||||||||||||
Klasa 9 (70–74) | Aarne Kuisma | 32,5 m 33,0 m | 174,7 | Teuvo Koljonen | 27,5 m 30,5 m | 133,2 | Janken Hallström | 27,0 m 28,0 m[a] | 101,9 | ||||
Klasa 8 (65–69) | Per Birger Lomheim | 30,0 m 30,0 m | 144,9 | Sven Husby | 27,0 m 30,5 m | 141,4 | Arnold Lund | 28,0 m 29,5 m | 139,9 | ||||
Klasa 7 (60–64) | Gjert Anderson | 32,5 m 35,0 m | 183,9 | Taisto Tolvanen | 33,5 m 33,0 m | 178,8 | Sigmund Stenberg | 33,0 m 33,5 m | 176,3 | ||||
Klasa 6 (55–59) | Olavi Leinonen | 33,5 m 35,0 m | 180,0 | Sindre Helland | 33,0 m 33,5 m | 176,8 | Risto Koivisto | 32,0 m 33,5 m | 169,2 | ||||
Klasa 5 (50–54) | Ari Joutjärvi | 37,0 m 36,5 m | 211,0 | Jürgen Stielow | 37,0 m 38,5 m | 205,7 | Stig Dahl | 34,5 m 35,5 m | 196,4 | ||||
Klasa 4 (45–49) | Pasi Kähkölä | 38,0 m 37,5 m | 217,2 | Kalevi Kantola | 36,0 m 37,0 m | 205,7 | Mikko Olavi Ahvenjärvi | 38,0 m 36,0 m | 203,3 | ||||
Klasa 3 (40–44) | Matti Nykänen | 37,5 m 37,0 m | 213,1 | Jan Inge Skjerven | 36,5 m 36,0 m | 199,9 | Fidel Terentiev | 36,5 m 36,5 m | 197,2 | ||||
Klasa 2 (35–39) | Kristian Ijäs | 36,5 m 38,0 m | 205,6 | Klaus Sölkner | 35,5 m 37,5 m | 201,2 | Konstantin Kornyshov | 35,0 m 36,5 m | 190,3 | ||||
Klasa 1 (30–34) | Marko Maeaettae | 38,5 m 38,0 m | 213,3 | Magnus Vaht | 35,5 m 35,0 m | 186,7 | Alan Vaht | 35,5 m 35,0 m | 186,2 | ||||
K-53 | |||||||||||||
Klasa 9 (70–74) | Aarne Kuisma | 43,5 m 43,5 m | 179,1 | Martti Lamminpää | 36,5 m 37,0 m | 128,3 | Don West | 29,0 m 31,0 m | 81,5 | ||||
Klasa 8 (65–69) | Ingvart Thornängen | 43,5 m 43,5 m | 176,6 | Sven Husby | 39,0 m 43,0 m | 159,6 | Teuvo Hokkanen | 38,5 m 37,5 m | 139,3 | ||||
Klasa 7 (60–64) | Knut Sorlien | 43,0 m 44,5 m | 177,0 | Vladimir Kalinin | 43,0 m 42,5 m | 175,9 | Taisto Tolvanen | 43,0 m 42,0 m | 172,0 | ||||
Klasa 6 (55–59) | Pentti Rautiainen | 50,5 m 50,0 m | 215,4 | Stein Johannesen | 43,5 m 44,0 m | 183,5 | Rune Tulluan | 42,0 m 42,0 m | 165,2 | ||||
Klasa 5 (50–54) | Arsi Sjörgren | 48,5 m 48,0 m | 210,7 | Ari Joutjärvi | 45,0 m 47,5 m | 201,0 | Stig Dahl | 44,5 m 44,5 m | 187,7 | ||||
Klasa 4 (45–49) | Veijo Stranden | 49,5 m 50,0 m | 214,1 | Mikko Olavi Ahvenjärvi | 47,5 m 48,0 m | 201,9 | Pasi Kähkölä | 47,5 m 44,0 m | 197,2 | ||||
Klasa 3 (40–44) | Seppo Kinnunen | 51,0 m 50,5 m | 226,7 | Kari Hämäläinen | 47,0 m 51,0 m | 217,9 | Pasi Huttunen | 47,5 m 48,5 m | 214,3 | ||||
Klasa 2 (35–39) | Konstantin Grikoryev | 46,5 m 49,0 m | 206,9 | Jens Greiner - Hiero | 46,5 m 48,0 m | 202,6 | Klaus Sölkner | 47,0 m 45,5 m | 194,0 | ||||
Klasa 1 (30–34) | Per - Christian Svendsen | 50,0 m 51,0 m | 220,8 | Igor Fedorov | 48,5 m 48,0 m | 209,7 | Mikka Tuppurainen | 46,5 m 47,5 m | 200,7 | ||||
K-73 | |||||||||||||
Klasa 9 (70–74) | Martti Lamminpää | 38,0 m 37,0 m | 31,8 | Don West | 37,0 m 35,0 m | 23,2 | Wystartowało 2 zawodników | ||||||
Klasa 8 (65–69) | Ingvart Thornängen | 44,5 m 51,0 m | 85,9 | Teuvo Hokkanen | 44,0 m 43,5 m | 66,8 | Wystartowało 2 zawodników | ||||||
Klasa 7 (60–64) | Knut Sorlien | 64,0 m 62,5 m | 165,1 | Aatto Lamminpää | 54,5 m 55,5 m | 123,8 | Vladimir Kalinin | 55,0 m 50,5 m | 114,9 | ||||
Klasa 6 (55–59) | Pentti Rautiainen | 65,5 m 76,0 m | 201,1 | Stein Johannesen | 64,5 m 72,0 m | 189,6 | Anton Zapf | 59,5 m 62,5 m | 147,2 | ||||
Klasa 5 (50–54) | Arsi Sjörgren | 65,0 m 70,0 m | 189,3 | Mikhail Priozhkov | 60,0 m 66,0 m | 164,0 | Stein Arne Hoel | 58,5 m 66,0 m | 158,2 | ||||
Klasa 4 (45–49) | Veijo Stranden | 73,0 m 73,5 m | 215,6 | Frode Hermo | 69,5 m 70,0 m | 201,7 | Jacek Gąsienica - Mracielnik | / | 69,5 m 71,5 m | 201,0 | |||
Klasa 3 (40–44) | Mikko Taskila | 75,5 m 77,5 m | 234,4 | Pasi Huttunen | 74,0 m 74,0 m | 231,4 | Seppo Kinnunen | 75,0 m 73,5 m | 226,5 | ||||
Klasa 2 (35–39) | Konstantin Grikoryev | 68,5 m 68,5 m | 198,7 | Jens Greiner - Hiero | 67,0 m 68,0 m | 193,8 | Dmitriy Sherlygin | 57,5 m 61,5 m | 149,1 | ||||
Klasa 1 (30–34) | Teemu Summanen | 74,0 m 74,0 m | 225,4 | Igor Fedorov | 69,0 m 71,0 m | 204,3 | Per - Christian Svendsen | 70,0 m 67,0 m | 199,2 | ||||
Klasa 0 (25–29) | Juha Miettinen | 76,5 m 77,5 m | 243,6 | Akseli Lajunen | 76,5 m 75,0 m | 235,1 | Ville Vaaranmaa | 72,0 m 74,0 m | 225,0 |
Złoty medal | Odl. | Pkt | Srebrny medal | Odl. | Pkt | Brązowy medal | Odl. | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Konkurs drużynowy K-53 | ||||||||||||
Finlandia I | Norwegia | Finlandia II | ||||||||||
Arsi Sjörgren Veijo Stranden Mikko Taskila Pasi Huttunen Teemu Summanen |
65,0 m 75,0 m 66,5 m 72,0 m 66,5 m 80,0 m 74,0 m 65,5 m 76,5 m 80,0 m |
1273,7 | Stein Arne Hoel Frode Hermo Ole Andreas Skatvedt Oyvind Villesvik Per - Christian Svendsen |
60,5 m 61,0 m 60,0 m 61,0 m 70,0 m 74,0 m 65,0 m 72,0 m 69,0 m 71,0 m |
1035,3 | Eero Mäkipää Rauno Komulainen Janne Heinonen Seppo Kinnunen Mikka Tuppurainen |
43,5 m 47,0 m 64,0 m 68,0 m 60,0 m 72,0 m 73,0 m 74,0 m 73,0 m 71,0 m |
993,8 |
Statystyka[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Finlandia | 20 | 11 | 10 | 41 |
2. | 5 | 8 | 7 | 20 | |
3. | 2 | 4 | 4 | 10 | |
4. | 2 | 0 | 1 | 3 | |
5. | 0 | 3 | 1 | 4 | |
6. | 0 | 1 | 2 | 3 | |
7. | 0 | 1 | 1 | 2 | |
7. | 0 | 1 | 1 | 2 |
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Skok zakończony upadkiem.
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- 2008 Taivalkoski FIN. skijumpeast.com. [dostęp 2016-07-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-07-29)]. (ang.).