Mistrzostwa Słowacji w Skokach Narciarskich 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Słowacji w Skokach Narciarskich 2000
1999 2001
Dyscyplina skoki narciarskie
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 16 stycznia 2000
Szczyrbskie Jezioro
Zamknięcie (finał) 25 marca 2000
Králiky
I miejsce I miejsce Matej Uram (ind. duża)
LKS Dukla Banská Bystrica A (druż.)
 Słowacja
II miejsce II miejsce Michal Pšenko (ind. duża)
ŠKP Štrbské Pleso (druż.)
 Słowacja
III miejsce III miejsce Dušan Oršula (ind. duża)
LKS Dukla Banská Bystrica B (druż.)
 Słowacja

Mistrzostwa Słowacji w Skokach Narciarskich 2000 – zawody w skokach narciarskich, przeprowadzone 16 stycznia 2000 roku w Szczyrbskim Jeziorze (konkurs na skoczni normalnej) oraz 25 marca 2000 w miejscowości Králiky (skocznia duża) w celu wyłonienia indywidualnego i drużynowego mistrza Słowacji.

Konkursy Mistrzostw Słowacji w Skokach Narciarskich 2000 miały charakter międzynarodowy, w związku z czym do udziału w nich dopuszczono także zawodników z innych krajów (m.in. z Austrii i Czech). Podobnie jak rok wcześniej nie otrzymywali oni jednak medali mistrzostw Słowacji, a jedynie rywalizowali o zwycięstwo w konkursach.

Konkurs drużynowy na skoczni normalnej rozegrano 16 stycznia 2000 roku na obiekcie MS 1970 B w Szczyrbskim Jeziorze. Zwyciężył w nim zespół LKS Dukla Banská Bystrica A w składzie Matej Uram, Dušan Oršula, Ján Zelenčík i Martin Mesík, który zdobył 854 pkt. Kolejne dwa miejsca zajęły drugi (813 pkt.) i pierwszy (796 pkt.) zespół reprezentacji Czech. Czwartą pozycję w konkursie, a jednocześnie srebrny medal mistrzostw Słowacji zdobył klub ŠKP Štrbské Pleso (779 pkt.), a brązowy druga drużyna klubu LKS Dukla Banská Bystrica (752,5 pkt.). Planowano również rozegrać konkurs indywidualny na skoczni normalnej, jednak z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych został on odwołany.

Konkurs na skoczni dużej rozegrano 25 marca 2000 roku na obiekcie wchodzącym w skład kompleksu Skokanské Mostíky Dukla w miejscowości Králiky. W rywalizacji międzynarodowej pierwsze 3 pozycje zajęli zawodnicy spoza Słowacji: Austriak Manuel Fettner (1. miejsce; 326,4 pkt.) i Czesi Michal Doležal (2. pozycja; 289,5 pkt.) oraz Jakub Hlava (3. miejsce; 282,3 pkt. 4. miejsce zajął najlepszy ze Słowaków – Matej Uram (271,1 pkt.), który tym samym zdobył złoty medal mistrzostw Słowacji. Pozostałe miejsca na podium mistrzostw Słowacji zajęli Michal Pšenko (srebrny medal) i Dušan Oršula (brąz).

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurs Złoto Srebro Brąz
indywidualny
skocznia duża
Uram, MatejMatej Uram Pšenko, MichalMichal Pšenko Oršula, DušanDušan Oršula
drużynowy
skocznia normalna
LKS Dukla Banská Bystrica A
1. Matej Uram
2. Dušan Oršula
3. Ján Zelenčík
4. Martin Mesík
ŠKP Štrbské Pleso
1. Martin Novoroľník
2. Filip Kafka
3. Peter Diča
4. Michal Pšenko
LKS Dukla Banská Bystrica B
1. Rastislav Leško
2. Andrej Nikel
3. Peter Schlank
4. Peter Koštial

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]