Reprezentacja Czech w skokach narciarskich

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Reprezentacja Czech w skokach narciarskich
Reprezentacja Czech w skokach narciarskich
Związek Czeski Związek Narciarski
Trener Austria Richard Schallert od 2014
Skrót FIS CZE
Puchar Narodów 7. miejsce, 1881 pkt.[a]
Zawodnicy
Najwięcej zdobytych PŚ 1 raz – Jakub Janda (2005/2006)
Najwięcej wygranych zawodów PŚ Jakub Janda (6)[a]
Medale
Mistrzostwa świata
Silver medal world centered-2.svg drużyna: 1 raz
indywidualny: 2 razy
Bronze medal world centered-2.svg indywidualny: 2 razy
Mistrzostwa świata w lotach
Gold medal blank.svg indywidualny: 1 raz
  1. Stan aktualny na sezon 2015/2016.

Reprezentacja Czech w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Czech w międzynarodowych zawodach przez Czeski Związek Narciarski (Svaz lyžařů České republiky).

Kadra na sezon 2016/2017[edytuj]

Kadra mężczyzn[edytuj]

Kadra A[edytuj]

Trenerem kadry A w sezonie 2016/2017 jest Richard Schallert. Zawodnicy to:

Kadra B[edytuj]

Trenerem kadry B w sezonie 2016/2017 jest Jakub Jiroutek. Zawodnicy to:

Kadra Juniorów[edytuj]

Trenerem kadry juniorów w sezonie 2016/2017 jest Tomas Vambera. Zawodnicy to:

Kadra kobiet[edytuj]

Trenerem wszystkich kobiecych kadr w sezonie 2016/2017 jest Jiri Hajek.

Kadra A[edytuj]

Zawodniczki to:

Kadra B[edytuj]

Zawodniczki to:

Kadra C[edytuj]

Zawodniczki to:

Kadra na sezon 2011/2012[edytuj]

Kadra A[edytuj]

Trenerem kadry A w sezonie 2011/2012 pozostał David Jiroutek. W składzie kadry znalazło się pięciu zawodników[1]:

Kadra B[edytuj]

Michal Doležal został trenerem kadry B w sezonie 2011/2012. Jego podopieczni to:

Kadra kobiet[edytuj]

  • Michaela Doleželová
  • Lucie Míková
  • Vladěna Pustková

Kadra na sezon 2009/2010[edytuj]

Kadra A[edytuj]

Trenerem czeskiej reprezentacji jest od 2009 roku David Jiroutek, a jego asystentem w sezonie 2009/2010 był Daniel Švec. W skład kadry A wchodziło siedmiu skoczków. Byli to:

Kadra B[edytuj]

Trenerem czeskiej kadry B był Radek Žídek, a jego asystentem był Jiří Hájek. Kadrę B tworzyło czterech skoczków. Ci skoczkowie to:

Kadra młodzieżowa[edytuj]

Trenerem kadry młodzieżowej był Pavel Věchet, a jego asystentem był Tomáš Portyk. Kadrę tworzyło ośmiu skoczków narciarskich. Byli to:

  • Hubert Bláha
  • Pavel Farkaš
  • Robert Kubáň
  • Tomáš Friedrich
  • Vít Háček
  • Miloš Kadlec
  • Martin Šútor
  • Radim Berka

Kadra kobiet[edytuj]

Trenerem kadry kobiet był Jaroslav Sakala.

  • Michaela Doleželová
  • Vladěna Pustková
  • Lucie Míková

Byli skoczkowie czescy[edytuj]

Występy drużynowe[edytuj]

Starty Czech w konkursach drużynowych na igrzyskach olimpijskich[edytuj]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skład Najdłuższy skok Nota Strata Zwycięzca
7. 23 lutego 1994 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken K-120 HS-134 [2] 118,0 m (Z. Krompolc) 800,7 pkt 169,4 pkt Niemcy
7. 17 lutego 1998 Japonia Nagano/Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 [3] 126,5 m (M. Doležal) 710,3 pkt 222,7 pkt Japonia
12. 18 lutego 2002 Stany Zjednoczone Salt Lake City/Park City Utah Olympic Park K-120 HS-134 [4] 120,5 m (J. Janda) 724,6 pkt 249,5 pkt Niemcy
9. 20 lutego 2006 Włochy Turyn/Pragelato Trampolino a Monte K-125 HS-140 [5] 123,5 m (J. Matura) 397,0 pkt 587,0 pkt Austria
7. 22 lutego 2010 Kanada Vancouver/Whistler Whistler Olympic Park K-125 HS-140 [6] 135,5 m (R. Koudelka) 981,8 pkt 126,1 pkt Austria
7. 17 lutego 2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana Russkije Gorki K-125 HS-140 [7] 131,0 m (J. Janda i A. Hájek) 967,8 pkt 73,3 pkt Niemcy

Starty Czech w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata[edytuj]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skład Najdłuższy skok Nota Strata Zwycięzca
2.Silver medal with cup.svg 23 lutego 1993 Szwecja Falun Lugnet K-115 HS-124 [8] 117,0 m (J. Sakala) 772,1 pkt 49,4 pkt Norwegia
8. 23 lutego 1995 Kanada Thunder Bay Big Thunder K-120 HS-134 [9] 109,5 m (J. Sakala) 585,4 pkt 303,6 pkt Finlandia
9. 27 lutego 1997 Norwegia Trondheim Granåsen K-120 HS-131 [10] 117,5 m (J. Matura) 693,8 pkt 261,5 pkt Finlandia
7. 23 lutego 1999 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze K-120 HS-140 [11] 122,5 m (J. Sucháček) 639,5 pkt 349,4 pkt Niemcy
6. 24 lutego 2001 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 [12] 111,5 m (J. Hlava) 692,2 pkt 247,6 pkt Niemcy
7. 25 lutego 2001 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-98 [13] 88,0 m (J. Janda) 808,5 pkt 145,0 pkt Austria
8. 23 lutego 2003 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-120 HS-134 [14] 121,5 m (J. Matura) 809,1 pkt 237,5 pkt Finlandia
7. 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-90 HS-100 [15] 95,5 m (J. Janda) 850,5 pkt 120,0 pkt Austria
8. 26 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-120 HS-137 [14] 138,5 m (J. Janda) 916,9 pkt 220,4 pkt Austria
9. 25 lutego 2007 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 [16] 127,0 m (J. Janda) 373,8 pkt 626,4 pkt Austria
5. 28 lutego 2009 Czechy Liberec Ještěd K-120 HS-134 [17] 129,0 m (J. Janda) 963,3 pkt 71,0 pkt Austria
7. 27 lutego 2011 Norwegia Oslo Midtstubakken K-95 HS-106 [18] 102,0 m (R. Koudelka) 917,9 pkt 107,6 pkt Austria
8. 5 marca 2011 Norwegia Oslo Holmenkollbakken K-120 HS-134 [19] 119,0 m (L. Hlava) 387,7 pkt 112,3 pkt Austria
7. 2 marca 2013 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-120 HS-134 [20] 128,5 m (J. Matura) 1022,1 pkt 113,8 pkt Austria

Starty Czech w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata w lotach narciarskich[edytuj]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skład Najdłuższy skok Nota Strata Zwycięzca
9. 22 lutego 2004 Słowenia Planica Velikanka K-185 HS-215 [14] 193,5 m (J. Matura i J. Janda) 674,9 pkt 1036,9 pkt Norwegia
8. 15 stycznia 2006 Austria Tauplitz Kulm K-185 HS-203 [21] 171,5 m (J. Janda) 934,8 pkt 563,1 pkt Norwegia
6. 24 lutego 2008 Niemcy Oberstdorf Im. Heiniego Klopfera K-185 HS-213 [22] 189,5 m (A. Hájek i R. Koudelka) 1298,9 pkt 254,6 pkt Austria
5. 21 marca 2010 Słowenia Planica Letalnica K-185 HS-215 [23] 205,5 m (A. Hájek) 1399,2 pkt 242,2 pkt Austria
6. 26 lutego 2012 Norwegia Vikersund Vikersundbakken K-195 HS-225 [24] 226,5 m (R. Koudelka) 1452,1 pkt 196,3 Austria

Osiągnięcia indywidualne[edytuj]

Miejsca czeskich skoczków w czołowej „15” igrzysk olimpijskich[edytuj]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Zawodnik Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
7. 20 lutego 1994 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken K-120 b.d. Jaroslav Sakala 117,0 m 115,5 m 220,0 pkt 54,5 pkt Jens Weißflog
13. 25 lutego 1994 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken K-90 b.d. Jaroslav Sakala 86,5 m 94,5 m 235,0 pkt 47,0 pkt Espen Bredesen
11. 11 lutego 1998 Japonia Hakuba Olimpijska K-90 HS-98 Michal Doležal 81,5 m 87,5 m 211,0 pkt 23,5 pkt Jani Soininen
8. 15 lutego 1998 Japonia Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 Michal Doležal 116,0 m 130,5 m 243,2 pkt 29,1 pkt Kazuyoshi Funaki
15. 15 lutego 1998 Japonia Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 Jakub Sucháček 117,5 m 121,0 m 229,3 pkt 43,0 pkt Kazuyoshi Funaki
13. 12 lutego 2006 Włochy Pragelato Trampolino a Monte K-95 HS-106 Jakub Janda 99,0 m 100,0 m 249,0 pkt 17,5 pkt Lars Bystøl
10. 18 lutego 2006 Włochy Pragelato Trampolino a Monte K-125 HS-140 Jakub Janda 122,0 m 128,0 m 230,5 pkt 46,4 pkt Thomas Morgenstern
10. 13 lutego 2010 Kanada Whistler Whistler Olympic Park Ski Jump K-95 HS-106 Roman Koudelka 101,5 m 100,5 m 252,0 pkt 24,5 pkt Simon Ammann
14. 13 lutego 2010 Kanada Whistler Whistler Olympic Park Ski Jump K-95 HS-106 Jakub Janda 101,0 m 99,5 m 250,5 pkt 26,0 pkt Simon Ammann
7. 20 lutego 2010 Kanada Whistler Whistler Olympic Park Ski Jump K-125 HS-140 Antonín Hájek 128,0 m 129,0 m 240,6 pkt 43,0 pkt Simon Ammann

Miejsca czeskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw świata[edytuj]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Zawodnik Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
2.Silver medal with cup.svg 21 lutego 1993 Szwecja Falun Lugnet K-115 HS-124 Jaroslav Sakala 119,5 m 114,5 m 239,1 pkt 2,3 pkt Espen Bredesen
6. 21 lutego 1993 Szwecja Falun Lugnet K-115 HS-124 Jiří Parma 111,5 m 102,0 m 203,9 pkt 37,5 pkt Espen Bredesen
3.Bronze medal with cup.svg 27 lutego 1993 Szwecja Falun Lugnet K-90 HS-98 Jaroslav Sakala 88,0 m 89,0 m 228,2 pkt 9,6 pkt Masahiko Harada
8. 27 lutego 1993 Szwecja Falun Lugnet K-90 HS-98 Jiří Parma 86,5 m 84,5 m 212,6 pkt 25,2 pkt Masahiko Harada
14. 18 marca 1995 Kanada Thunder Bay Big Thunder K-120 HS-134 Jaroslav Sakala 105,0 m 115,5 m 196,9 pkt 75,7 pkt Tommy Ingebrigtsen
11. 26 lutego 1999 Austria Ramsau Mattensprunganlage K-90 HS-98 Jakub Sucháček 94,0 m 86,0 m 229,0 pkt 26,0 pkt Kazuyoshi Funaki
14. 28 lutego 2003 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-90 HS-106 Jakub Janda 95,5 m 98,0 m 237,5 pkt 41,5 pkt Kazuyoshi Funaki
2.Silver medal with cup.svg 19 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-90 HS-100 Jakub Janda 96,0 m 91,5 m 249,5 pkt 6,5 pkt Rok Benkovič
3.Bronze medal with cup.svg 25 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-120 HS-137 Jakub Janda 138,0 m 141,0 m 304,2 pkt 9,0 pkt Janne Ahonen
9. 21 lutego 2009 Czechy Liberec Ještěd K-90 HS-100 Roman Koudelka 96,5 m 97,0 m 258,5 pkt 23,5 pkt Wolfgang Loitzl
9. 27 lutego 2009 Czechy Liberec Ještěd K-120 HS-134 Roman Koudelka 128,0 m - 131,4 pkt 9,9 pkt Andreas Küttel
12. 23 lutego 2013 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-95 HS-106 Jan Matura 102,5 m 96,0 m 233,7 pkt 18,9 pkt Anders Bardal
12. 28 lutego 2013 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-120 HS-134 Jan Matura 127,5 m 132,0 m 281,4 pkt 14,4 pkt Kamil Stoch

Uwagi

  1. 10 zwycięstw odniósł Pavel Ploc, ale występował w reprezentacji Czechosłowacji

Przypisy

  1. Adrian Dworakowski: Skoki Narciarskie: Czesi ogłosili składy kadr. skijumping.pl, 2011-05-14. [dostęp 2011-05-16].
  2. Skład zespołu: Ladislav Dluhoš, Zbyněk Krompolc, Jiří Parma, Jaroslav Sakala
  3. Skład zespołu: Jakub Sucháček, František Jež, Michal Doležal, Jaroslav Sakala
  4. Skład zespołu: Jan Matura, Michal Doležal, Jan Mazoch, Jakub Janda
  5. Skład zespołu: Jan Matura, Ondřej Vaculík, Borek Sedlák, Jakub Janda
  6. Skład zespołu: Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda
  7. Skład zespołu: Jakub Janda, Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jan Matura
  8. Skład zespołu: Martin Švagerko, František Jež, Jiří Parma, Jaroslav Sakala
  9. Skład zespołu: Jakub Sucháček, František Jež, Jiří Parma, Jaroslav Sakala
  10. Skład zespołu: Jakub Sucháček, Roman Křenek, Jan Matura, Jaroslav Sakala
  11. Skład zespołu: Jakub Jiroutek, Jakub Janda, Michal Doležal, Jakub Sucháček
  12. Skład zespołu: Jakub Janda, Jakub Hlava, Michal Doležal, Jaroslav Sakala
  13. Skład zespołu: Jakub Janda, Michal Doležal, Jakub Hlava, Jaroslav Sakala
  14. a b c Skład zespołu: Lukáš Hlava, Jan Mazoch, Jan Matura, Jakub Janda
  15. Skład zespołu: Jan Mazoch, Lukáš Hlava, Jan Matura, Jakub Janda
  16. Skład zespołu: Roman Koudelka, Jan Matura, Antonín Hájek, Jakub Janda
  17. Skład zespołu: Lukáš Hlava, Ondřej Vaculík, Jakub Janda, Roman Koudelka
  18. Skład zespołu: Borek Sedlák, Roman Koudelka, Jan Matura, Jakub Janda
  19. Skład zespołu: Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura, Roman Koudelka
  20. Skład zespołu: Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda, Jan Matura
  21. Skład zespołu: Antonín Hájek, Borek Sedlák, Jan Matura, Jakub Janda
  22. Skład zespołu: Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jan Matura, Borek Sedlák
  23. Skład zespołu: Lukáš Hlava, Jan Matura, Borek Sedlák, Antonín Hájek
  24. Skład zespołu: Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka, Lukáš Hlava

Linki zewnętrzne[edytuj]