Muscle Beach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Muscle Beach Venice

Muscle Beach (lub Muscle Beach Venice) – część Venice w Los Angeles, leżąca na północ od ulicy Venice Boulevard. Aktualnie "oryginalna" Muscle Beach leży 2 mile na północ od Venice, koło Santa Monica Pier.

Znak Muscle Beach

Oryginalna Muscle Beach[edytuj | edytuj kod]

Od 1930 aż do dziś oryginalna Muscle Beach znajduje nieopodal Santa Monica Pier bezpośrednio na południe od niej. Popularyzacja ćwiczeń gimnastycznych i akrobatyki odbywają się tu regularnie, pod warunkiem wyposażenia. Jednak w drugiej połowie lat pięćdziesiątych, dochodziło również do kilku gwałtów na nieletnich dziewczynach, gdzie rzekomo gwałtów dopuszczali się kulturyści, którzy trenowali na M. Beach - następnie w roku 1959 zamknięto placówkę, zaś ponownie otwarto ją rok później. W 1989 roku Muscle Beach została oficjalnie oddana do użytku publicznego i służy do dziś jako szkółka gimnastyczna i akrobatyczna, szkoląca młodzież.

Danny Trejo podczas treningu na Muscle Beach

Muscle Beach Venice[edytuj | edytuj kod]

Po zamknięciu oryginalnej Muscle Beach (Santa Monica Pier) placówkę przeniesiono na Venice Beach Weight Pen, która była pod Departamentem Parku Rekreacyjnego w Los Angeles (znajduje się tam siłownia kulturystyczna i podnoszenia ciężarów). W 1990 roku wybudowano tutaj również trybuny dla kibiców. Na Muscle Beach Venice trenowały takie osobowości jak: Dave Draper, Eddie Deezen, Larry Scott, Arnold Schwarzenegger, Danny Trejo i gang Crips (Stanley Williams).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]