Music Canada

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Złota płyta przyznana przez CRIA albumowi The Last Waltz (1978)

Music Canada (dawniej Canadian Recording Industry Association) – kanadyjska organizacja non-profit promująca interesy swoich członków, jak i ich partnerów, i artystów, założona w 1964 roku. Członkami organizacji jest kilkanaście wytwórni płytowych m.in. Sony Music Entertainment Canada, Universal Music Canada i Warner Music Canada. Music Canada współpracuje ściśle ze studiami nagrań, salami i promotorami koncertowymi i menedżerami w promocji i rozwoju klastra muzycznego. Organizacja współpracuje również z innymi organizacjami branżowymi, w celu ograniczenia piractwa komputerowego i podrabiania towarów i zbudować, a także w celu utworzenia wartościowego rynku muzycznego w Kanadzie[1].

Członkowie Music Canada wykonują wszystkie aspekty przemysłu muzycznego, m.in. wytwarzanie, produkcja, promocja oraz dystrybucji muzyki. Firmy członkowskie rozwijają i dbają o kanadyjskich wykonawców na świecie[1].

Organizacja zajmuje się przyznawaniem certyfikatów sprzedaży, tj. złotych i platynowych płyt[1].

Music Canada jest lokalnym stowarzyszeniem przemysłu muzycznego w Kanadzie wchodzącym w skład International Federation of the Phonographic Industry[2].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c About Music Canada (ang.). musiccanada.com. [dostęp 2013-08-08].
  2. Local record industry associations (ang.). ifpi.org. [dostęp 2013-08-08].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]