Music Canada

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Złota płyta przyznana przez CRIA albumowi The Last Waltz (1978)

Music Canada (MC; dawniej Canadian Recording Industry Association; CRIA) – kanadyjska organizacja non-profit promująca interesy swoich członków, jak i ich partnerów, i artystów, założona w 1963. Członkami organizacji jest kilkanaście wytwórni płytowych m.in. Sony Music (oddział Entertainment Canada), Universal Music Canada i Warner Music Canada. Music Canada współpracuje ściśle ze studiami nagrań, salami i promotorami koncertowymi i menedżerami w promocji i rozwoju klastra muzycznego. MC współpracuje również z innymi organizacjami branżowymi, w celu ograniczenia piractwa medialnego i podrabiania towarów, a także w celu utworzenia wartościowego rynku muzycznego w Kanadzie[1].

Członkowie MC wykonują wszystkie aspekty przemysłu muzycznego, m.in. wytwarzanie, produkcję, promocję i dystrybucję muzyki. Firmy członkowskie rozwijają i dbają o kanadyjskich wykonawców na świecie[1]. MC zajmuje się też przyznawaniem certyfikatów sprzedaży, tj. złotych i platynowych płyt[1].

Music Canada jest lokalnym stowarzyszeniem przemysłu muzycznego w Kanadzie wchodzącym w skład International Federation of the Phonographic Industry (IFPI)[2].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c About Music Canada. musiccanada.com. [dostęp 2013-08-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-02-14)]. (ang.).
  2. Local record industry associations. ifpi.org. [dostęp 2013-08-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-06-29)]. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]