Nick Catanese

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nick Catanese podczas koncertu 30 czerwca 2007

Nick Catanese, pseud. The Evil Twin (ur. 1971) – amerykański gitarzysta. Były członek zespołu Black Label Society, którego frontmanem i założycielem jest Zakk Wylde. Catanese do grupy dołączył tuż po jej utworzeniu, wraz z zarekomendowanym przez siebie perkusistą Philem Ondichem. Pseudonim został wymyślony przez Zakka Wylde'a, gdyż, jak mówi sam Wylde, Nick jest jego prawą ręką i potrafi zagrać wszystko to, co frontman Black Label Society. Catanese odszedł z zespołu w 2013 roku[1].

Po pięciu latach grania na gitarach Washburn Catanese podpisał kontrakt z Paul Reed Smith Guitars. Powodem tej zmiany był fakt, iż firma Washburn nie zdecydowała się przedłużyć umowy z Nickiem[2]. Nick używa strun firmy Dean Markley.

W 2007 roku wraz z Mikiem Stone'em z Queensrÿche i Mikiem Froedge'em z Doubledrive założył grupę Speed X. Utworów zespołu można posłuchać na ich MySpace. Debiutancki album ma ukazać się w 2009 roku.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Black Label Society guitarist leaves Zakk Wylde's band | Metal Insider, www.metalinsider.net [dostęp 2017-11-25] (ang.).
  2. http://www.eviltwinhq.net/ 18 lutego 2009, Nick signs with Paul Reed Smith Guitars

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]