O naui gwisinnim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
O naui gwisinnim
오 나의 귀신님
ilustracja
Inny tytuł

Oh My Ghostess
Oh My Ghost

Gatunek

romans, komedia, fantasy

Kraj produkcji

Korea Południowa

Oryginalny język

koreański

Główne role

Jo Jung-suk
Park Bo-young
Kim Seul-gie
Lim Ju-hwan

Liczba odcinków

16

Liczba serii

1

Produkcja
Reżyseria

Yoo Je-won

Scenariusz

Yang Hee-seung
Yang Seo-yoon

Muzyka

Im Ha-young
Yoo Jong-hyeon
Kim Sung-yool

Czas trwania odcinka

ok. 60 min

Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna

tvN

Pierwsza emisja

3 lipca 2015 - 22 sierpnia 2015

Status

zakończony

Strona internetowa

O naui gwisinnim, także jako Oh My Ghost[1] (kor.: 오 나의 귀신님, MOCT: O naui gwisinnim) – południowokoreański serial telewizyjny emitowany przez stację tvN od 3 lipca do 22 sierpnia 2015 roku, składający się z 16 odcinków[2].

W Polsce serial jest dostępny z polskimi napisami za pośrednictwem platformy Viki pod angielskim tytułem Oh My Ghostess[3].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Na Bong-sun (Park Bo-young) jest niezwykle zamknięta w sobie i ma niską samoocenę. Nie posiada żadnych przyjaciół, a jej szef w restauracji w której pracuje, wciąż wypomina jej popełnione błędy. Bong-sun jest także szamanką widzącą duchy (dar, który odziedziczyła po swojej babce), których jednak panicznie się boi. Pewnego dnia Bong-sun zostaje opętana przez dziewiczego ducha o imieniu Shin Soon-ae (Kim Seul-gie), która, by nadrobić brak miłości we własnym, krótkim życiu, wierzy, że utrata dziewictwa będzie w stanie rozwiązać jej problem pobytu na ziemskim padole i będzie mogła ruszyć do zaświatów. By to zrobić Soon-ae jest zdeterminowana by uwodzić mężczyzn próbując opętać kolejne kobiety, aż znajduje Bong-sun, idealne naczynie.

Szefem Bong-sun jest posiadający sporą sławę Kang Sun-woo (Jo Jung-suk), w którym Bong-sun sekretnie się podkochuje. Sun-woo nie spotykał się z nikim odkąd jego znajoma producentka telewizyjna Lee So-hyung (Park Jung-ah) złamała mu serce. Lecz gdy Bong-sun nagle pozbywa się swej nieśmiałości w wyniku opętania i staje się pewną siebie, dynamiczną kobietą, zaczyna to przykuwać jego uwagę. W tym czasie tajemnica związana ze śmiercią Soon-ae jest związana w jakiś sposób ze szwagrem Sun-woo, sympatycznym policjantem Choi Sung-jae (Lim Ju-hwan).

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Główna[edytuj | edytuj kod]

W pozostałych rolach[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oh My Ghost 'How dare you cheer for Joon? 150807 EP.11 _Park Bo-young, Jo Jung-suk. tvN za pośrednictwem serwisu YouTube, 2015-08-07. [dostęp 2017-07-07].
  2. Sora Ghim: Oh My Ghost Will Take Responsibility For Summer. BNTNews, 2015-06-04.
  3. Twenty Again 두번째 스무살. Viki.com. [dostęp 2017-07-07]. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]