Otwarty Uniwersytet Cypru

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Otwarty Uniwersytet Cypru
Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου
Open University of Cyprus
Data założenia 2001
Typ publiczna
Państwo  Cypr
Liczba studentów 2500
Członkostwo Socrates-Erasmus,
Położenie na mapie Cypru
Mapa lokalizacyjna Cypru
Otwarty Uniwersytet Cypru
Otwarty Uniwersytet Cypru
Ziemia35°06′47,0″N 33°22′38,6″E/35,113056 33,377389
Strona internetowa

Otwarty Uniwersytet Cypru (gr. Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου tur: Kıbrıs Açık Üniversitesi) – państwowy uniwersytet na Cyprze, mający swoją siedzibę w Nikozji, stolicy wyspy. Zgodnie z ideą "Otwartego Uniwersytetu" poświęcony jest wyłącznie zagadnieniom kształcenia ustawicznego oraz kształcenia na odległość.

Metodologia[edytuj | edytuj kod]

Otwarty Uniwersytet Cypru oferuje studia za pomocą metod kształcenia na odległość. W ten sposób studenci mają możliwość uczenia się w wybranym przez nich czasie, bez konieczności fizycznej obecności na zajęciach. Stopnie naukowe nadawane przez OUC są uznawane za równoważne z tymi nadanymi przez "tradycyjne" uniwersytety.

Otwarty Uniwersytet Cypru wykorzystuje różnego rodzaju multimedia aby zapewnić swoim studentom materiały oraz pomoce naukowe w taki sposób, aby mogli realizować swój program studiów w dowolnym miejscu. W chwili obecnej OUC korzysta z następujących metod i technik:

  • zapewnia studentom materiały multimedialne, wysyłane za pośrednictwem Internetu, wysyłanych na płytach CD, DVD lub w formie wydrukowanej,
  • organizowanie "wirtualnych klas" za pośrednictwem Internetu.

Studenci posiadają dostęp do specjalnej platformy edukacyjnej, na której znaleźć mogą m.in. materiały dotyczące studiów, kontaktować się z wykładowcami za pomocą takich narzędzi jak chat, wideokonferencje, fora, wymieniać się pomysłami i ideami z innymi studentami oraz uzyskać wszelkie istotne informacje.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]