Paul Denyer

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Paul Denyer
Frankston Serial Killer
Data i miejsce urodzenia 14 kwietnia 1972
Sydney

Paul Denyer (ur. 14 kwietnia 1972 w Sydney) - australijski seryjny morderca, nazywany Frankston Serial Killer. Od czerwca do lipca 1993 roku zamordował 3 kobiety w Melbourne, w dzielnicy Frankston.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Rodzice Denyera przybyli do Australii z Anglii w 1965 roku. Denyer miał pięcioro rodzeństwa - 4 braci i siostrę. Już jako dziecko miał poważne problemy z nadwagą, przez co miał kłopoty z dostosowaniem się do rówieśników. Jego pierwsze problemy z prawem rozpoczęły się, gdy miał 13 lat - ukradł samochód (skończyło się wtedy na pouczeniu), a dwa lata później zmusił młodszego chłopca do masturbacji na oczach innych dzieci. Dodatkowo kilkakrotnie został przyłapany na znęcaniu się nad zwierzętami. W 1992 roku kilkakrotnie stracił pracę, głównie przez swoje lenistwo.

Zbrodnie[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Australii
Melbourne
Melbourne
Geographylogo.svg
Lokalizacja Melbourne na mapie Australii

Pierwszego zabójstwa Denyer dokonał w nocy 12 czerwca 1993 roku. Brutalnie zgwałcił i zamordował studentkę Elizabeth Stevens. Denyer pociął nożem jej twarz i korpus. Była to jedyna z trzech ofiar, którą Denyer zgwałcił. Na początku lipca usiłował zabić kolejną dziewczynę. Ta jednak cudem wyrwała się oprawcy. Jeszcze tej samej nocy Denyer zamordował kolejną kobietę Debbie Fream. Ostatnia ofiara - Natalie Russell zginęła 30 lipca tego samego roku.

Lp. Ofiara Wiek Data
1. Elizabeth Stevens 18 12 czerwca 1993
2. Debbie Fream 22 8 lipca 1993
3. Natalie Russell 17 30 lipca 1993

Zatrzymanie[edytuj | edytuj kod]

Przy zwłokach Natalie Russell znaleziono kawałek skóry, najprawdopodobniej pochodził on z palca mordercy. Wszystko wskazywało na to, że morderca skaleczył się podczas napaści i nie zauważył, że na ciele ofiary pozostawił jakiekolwiek ślady. Co więcej świadkowie widzieli w pobliżu miejsca znalezienia jej zwłok samochód marki Toyota w charakterystycznym żółtym kolorze. Jedynym posiadaczem takiego auta w okolicy był tylko Denyer. Gdy policja odwiedziła go w domu, okazało się, że ma mocno pokaleczone dłonie. Wynik badania DNA okazał się pozytywny, Denyer natychmiast przyznał się do wszystkich trzech morderstw.

Proces[edytuj | edytuj kod]

Biegli psychologowie stwierdzili, że Denyer wprost emanuje nienawiścią do kobiet i nie ma jakichkolwiek wyrzutów sumienia w związku z popełnionymi zbrodniami. 20 grudnia 1993 roku zapadł wyrok - potrójne dożywocie bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie. Paul Denyer odwoływał się od wyroku. 29 lipca 1994 roku sąd przyznał 30-letni okres, podczas którego Paul nie może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.