Penny Lancaster

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Penny Lancaster ( 2008)

Penny Lancaster-Stewart (ur. 15 marca 1971) – angielska modelka i fotografka. Jest znana z promocji bielizny marki Ultimo. Jej mężem jest piosenkarz rockowy Rod Stewart.

Młodość i kariera[edytuj | edytuj kod]

Od najmłodszych lat rodzice zachęcali ją do uprawiania fitnessu. W wieku sześciu lat podjęła naukę baletu i tańca nowoczesnego. W wieku 16 lat ze względu na wzrost zdecydowała się zaprzestać treningów. Postanowiła postawić na aerobik, który lepiej odpowiadał jej budowie ciała. Sześć lat później uzyskała certyfikat trenerki. W tym czasie została również zauważona przez jednego z modeli, który zasugerował jej karierę modelki.

Ulltimo[edytuj | edytuj kod]

W 2002 r. podpisała kontrakt z firmą Ultimo. Penny Lancaster okazała się sukcesem promocyjnym marki i pomogła w podniesieniu jej rangi, w szczególności w Wielkiej Brytanii. Dwa lata później umowa z nią nie została przedłużona. Firma tłumaczyła się: Zawdzięczamy Penny wielką kampanię reklamowa w minionym roku, ale odczuliśmy potrzebę posiadania kogoś, kto ma większy międzynarodowy prestiż. Penny jest bardzo seksowną dziewczyną, ale jest mało znana poza granicami Wielkiej Brytanii. Niedługo po tym brytyjskie tabloidy zaczęły donosić, że modelka Rachel Hunter została nowym obliczem spółki. Spowodowało to ogromnie zainteresowanie tabloidów związkiem Lancaster z piosenkarzem Rodem Stewartem, który był wtedy w trakcie rozwodu z Rachel Hunter.

Michelle Mone, szefowa firmy Ultimo, oświadczyła, że zawsze chciała, aby jej bielizna była promowana przez Rachel Hunter i zdecydowała się na kontrakt z Lancaster za 200 000 funtów tylko dlatego, że była tańsza niż 1 milion funtów, który później dostała Rachel Hunter.

Taniec z gwiazdami[edytuj | edytuj kod]

Modelka została zaproszona jako jedna z czternastu gwiazd do udziału w programie Strictly Come Dancing (Taniec z gwiazdami) piąta edycja.

W 4. tygodniu została zakwalifikowana jako jedna z dwóch najgorzej ocenionych uczestników. Następnie w 6. tygodniu została poddana głosowaniu off i w tym samym odcinku odpadła.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

W 1998 r. poznała wokalistę rockowego Roda Stewarta, który zaproponował jej udział w zdjęciach podczas trwania jego trasy koncertowej. Kiedy para zaczęła się pokazywać publicznie, spowodowało to duże zainteresowanie mediów, szczególnie że Stewart był od niedawna w separacji ze swoją byłą żoną i matką dwójki jego dzieci, Rachel Hunter.

W 2005 r. Stewart oświadczył się Penny Lancaster na szczycie Wieży Eiffla. Wcześniej zapytał jej ojca o zgodę.

27 listopada 2005 urodziła swoje pierwsze dziecko (dla Stewarta było to siódme). Chłopczyk nosi imiona Alastair Wallace.

16 czerwca 2007 r. Penny Lancaster i Rod Stewart wzięli ślub w pobliżu La Cervara w pobliżu Portofino we Włoszech.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]