Yamato nadeshiko Shichi Henge

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Perfect Girl Evolution)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Yamato nadeshiko Shichi Henge
jap. ヤマトナデシコ七変化
(Yamato nadeshiko Shichi Henge)
Gatunekkomedia, romans
Manga
AutorTomoko Hayakawa
WydawcaKōdansha
Odbiorcyshōjo
Drukowana wBessatsu Friend
Wydawana20002015
Liczba tomów36
Telewizyjny serial anime
ReżyserShin’ichi Watanabe
StudioNippon Animation
Stacja telewizyjnaJaponia TV Tokyo, TV Aichi
Premierowa emisja3 października 200627 marca 2007
Liczba odcinków25

Yamato nadeshiko Shichi Henge (jap. ヤマトナデシコ 七 変化)shōjo manga autorstwa Tomoko Hayakawy, która była wydawana na łamach magazynu Bessatsu Friend w latach 2000-2015.

Manga ta została zekranizowana w formie 25-odcinkowego anime przez studio Nippon Animation w 2006 roku.

Manga ani anime nie zostały opublikowane w Polsce.

Nippon Animation dopasowało część serii mangi, by stworzyć serial anime, który był puszczany na antenie TV Tokyo i Aichi od 3 października 2006 do 27 marca 2007 roku[1][2]. Anime posiada licencję na Region 1 wydane przez A.D Vision[3]. W 2008 roku stało się jednym z trzydziestu tytułów ADV, którego prawa Ameryka Północna przeniosła do Funimation Entertainment[4].

Manga zainspirowała linię mody Julie Haus, która pojawiła się w 2008 na Tygodniu mody w Nowym Jorku[5].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Manga opowiada historię nastoletniej Sunako oraz czterech wybitnie przystojnych licealistów, którzy w wyniku zakładu, zobowiązali się przemienić dziewczynę w wytworną damę. Pewni zwycięstwa chłopcy nie przewidzieli jednak, że Sunako okaże się być zakompleksioną maniaczką horrorów, która nie widzi sensu w codziennym dbaniu o swój wygląd i maniery, a jej najlepszym przyjacielem jest manekin anatomiczny – Hiroshi.

Kyouhei, Takenaga, Ranmaru i Yuki, chcąc wygrać darmowy czynsz w luksusowej willi, w której mieszkają, starają się ze wszystkich sił zmienić nastawienie Sunako do siebie i „olśniewających kreatur”, czyli atrakcyjnych ludzi, wywołujących u dziewczyny liczne krwotoki z nosa.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Sunako Nakahara (中原 スナコ Nakahara Sunako)

Głosy: Yukiko Takaguchi (jap. wersja), Hannah Alcorn (ang. wersja), Live-Action: Aya Ōmasa

Sunako to bratanica właścicielki willi, w której mieszkają Kyouhei, Yuki, Takenaga i Ranmaru. Obsesyjnie boi się atrakcyjnych ludzi i zaniedbuje własny wygląd, gdyż pewien chłopak nazwał ją „brzydką”. Przez większość czasu, widz obserwuje dziewczynę w postaci chibi. Jedynie w momentach pełnych powagi autorka pozwala podziwiać pełny obraz postaci.
Sunako wzbudza strach i niechęć wśród rówieśników oraz współlokatorów swoją fascynacją śmiercią i makabreską, a także swoim wyglądem. Jak może, przeciwstawia się próbom przemienienia jej we wspaniałą damę, choć chciałaby, aby jej ciotka była z niej dumna. Dziewczyna nie ceni w życiu wyglądu, ale nierzadko sama ocenia po nim innych. Posiada jednak wiele pozytywnych cech: jest uzdolnioną kucharką i sportsmenką. Odznacza ją wybitna inteligencja i pracowitość. Mimo częstych starć z wybuchowym Kyouheiem, który swoją urodą wzbudza w niej największą odrazę, łączą ich bliżej nieokreślone, romantyczne uczucia.

Pani Nakahara (nazywana również „ciocią”)

Ciotka Sunako, siostra jej ojca i właścicielka willi. Założyła się z powierzonymi pod jej opiekę Kyouheiem, Takenagą, Ranmaru i Yukim o czynsz za wynajem domu. Po śmierci ukochanego męża poświeciła życie na poszukiwanie nowej miłości swojego życia. Jest prawdziwą damą z wyższych sfer i pragnie, by jej bratanica również się nią stała.

Kyouhei Takano (高野 恭平Takano Kyohei)

Głosy: Showtaro Morikubo (jap. wersja), Josh Grelle (ang. wersja), Live-Action: Kazuya Kamenashi

Kyouhei jest nastoletnim chłopakiem pochodzącym z przeciętnej, japońskiej rodziny. Odznacza go wyjątkowo olśniewająca uroda, utrudniająca życie. Jego matka, nie mogąc już znieść tłumów dziewcząt wystających pod oknami i setek telefonów, wyrzuciła go z domu. Kyohei nie jest typem grzecznego i subtelnego młodzieńca. Bywa opryskliwy i do bólu szczery. Najbardziej w życiu liczy się dla niego pełny żołądek i pieniądze. Nie znosi swojego wyglądu, gdyż ludzie najczęściej traktują go przez to przedmiotowo, a ponieważ posiada wybuchowy temperament, zaciekle broni swojego honoru siłą. Wsparcie znalazł dopiero w osobie pani Nakahary, a przyjaźń u Sunako, mimo iż dialog pomiędzy nimi opiera się głównie na kłótni. Chociaż nie przyznaje tego otwarcie, zdanie młodej Nakahary dużo dla niego znaczy.

Takenaga Oda (織田 武長Oda Takenaga)

Głosy: Tomokazu Sugita (jap. wersja), Vic Mignogna (ang. wersja), Live-Action: Hiroki Uchi

Takenaga pochodzi z dobrej i bardzo bogatej rodziny. Otrzymał surowe wychowanie, które w przyszłości ma pomóc w utrzymaniu pozycji lidera firmy. Jego rodzice obawiali się jednak, że chłopak stał się zbytnim samotnikiem i egocentrykiem, patrzącym na wszystkich z wyższością. Chcieli też, aby nauczył się żyć na własny rachunek i zaczął szanować pieniądze. Jest inteligentny, oczytany i szczególnie podoba się najładniejszej dziewczynie w szkole – Noi. Uczucie to jest odwzajemnione.

Ranmaru Morii (森井 蘭丸Morii Ranmaru)

Głosy: Hirofumi Nojima (jap. wersja), Chris Patton (ang. wersja), Live-Action: Shuntaro Miyao

Ranmaru podobnie jak Takenaga, pochodzi z wyższych sfer, jest jednak jego całkowitym przeciwieństwem. Rozpieszczany od małego, stał się aroganckim lekkoduchem, który nie wyobraża sobie życia, bez swoich „uroczych kociaków”, jak nazywa kobiety. Romansuje z niemal każdą napotkaną dziewczyną, nieobca jest mu również szkolna pielęgniarka, czy kobieta zamężna. Do pani Nakahary wysłano go w tym samym celu, co Takenagę. Ma on się tam nauczyć samodzielności, szacunku dla pracy, ludzi i przede wszystkim ustatkować się. O ile osiągnięto cztery pierwsze cele, Ranmaru wciąż pozostawał playboyem. Aby położyć kres jego miłosnym podbojom, rodzina zaręczyła go z dobrze urodzoną panną Kikunoe Tamao.

Yukinojo „Yuki” Toyama (遠山 雪之丞 Toyama Yukinojo)

Głosy: Yūya Yamaguchi (jap. wersja), Greg Ayres (ang. wersja), Live-Action: Yuya Tegoshi

Yuki, tak jak Kyohei, urodził się w niezamożnej rodzinie. Nie podano powodu, dla którego przekazano go pod opiekę pani Nakaharze, ale ponieważ również musi ponosić odpowiedzialność za swoje wydatki, prawdopodobnie jest tam w tym samym celu, co Ranmaru i Takenaga. Yuki posiada twarz „francuskiej lalki”, jak określił go pewien fotograf. Jest najbardziej emocjonalny z całej czwórki. Gdy w kryzysowej sytuacji brakuje dobrej, kobiecej postaci, Yuki wbrew swej woli, zawsze drogą eliminacji, zostaje ubrany w damskie fatałaszki.
Noi Kasahara (jap. 笠原 乃依 Kasahara Noi)

Głosy: Mai Nakahara (jap. wersja), Jessica Boone (ang. wersja), Live-Action: Ranko Kobe

Noi to najładniejsza dziewczyna w szkole, zakochana w Takenadzie. Otwarta i pewna siebie. W przeciwieństwie do większości ludzi, nie boi się Sunako i dostrzega w niej piękno zarówno duchowe, jak i fizyczne.

Gotyckie siostrzyczki

Lassine, Madeleine, Roxanne, Yvonne to żywa parodia stylu goth lolita. Są obsesyjnie zakochane w Kyuoheiu, Takenadze, Yukim i Ranmaru. W swoich staraniach o ich względy nie cofną się przed niczym.

Gang Trujących Solarek

Są to cztery uczennice z klasy sportowej. Nazwa ich zespołu wprost oddaje naturę grupy, w skład której wchodzą spalone przez solarium, pofarbowane na blond i mocno umalowane dziewczęta (zob. ganguro). Jeśli chodzi o sprawy sercowe, nie wyróżniają się od reszty szkoły. Przodującymi faworytami są oczywiście chłopcy z willi pani Nakahary, a świadomość, że takie „dziwadło” jak Nakahara Sunako, mieszka z nimi, jest dla dziewcząt absolutnie nie do przyjęcia.

Media[edytuj | edytuj kod]

Anime[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]