Yamato nadeshiko Shichi Henge

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Perfect Girl Evolution)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Yamato nadeshiko Shichi Henge
ヤマトナデシコ七変化
(Yamato nadeshiko Shichi Henge)
Gatunek komedia, romans
Manga
Autor Tomoko Hayakawa
Wydawca Kōdansha
Odbiorcy shōjo
Drukowana w Bessatsu Friend
Wydawana 20002015
Liczba tomów 36
Telewizyjny serial anime
Reżyser Shin’ichi Watanabe
Studio Nippon Animation
Stacja telewizyjna Japonia TV Tokyo, TV Aichi
Premierowa emisja 3 października 200627 marca 2007
Liczba odcinków 25

Yamato nadeshiko Shichi Henge (jap. ヤマトナデシコ 七 変化)shōjo manga autorstwa Tomoko Hayakawy, która była wydawana na łamach magazynu Bessatsu Friend w latach 2000-2015.

Manga ta została zekranizowana w formie 25-odcinkowego anime przez studio Nippon Animation w 2006 roku.

Manga ani anime nie zostały opublikowane w Polsce.

Nippon Animation dopasowało część serii mangi, by stworzyć serial anime, który był puszczany na antenie TV Tokyo i Aichi od 3 października 2006 do 27 marca 2007 roku[1][2]. Anime posiada licencję na Region 1 wydane przez A.D Vision[3]. W 2008 roku stało się jednym z trzydziestu tytułów ADV, którego prawa Ameryka Północna przeniosła do Funimation Entertainment[4].

Manga zainspirowała linię mody Julie Haus, która pojawiła się w 2008 na Tygodniu mody w Nowym Jorku[5].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Manga opowiada historię nastoletniej Sunako oraz czterech wybitnie przystojnych licealistów, którzy w wyniku zakładu, zobowiązali się przemienić dziewczynę w wytworną damę. Pewni zwycięstwa chłopcy nie przewidzieli jednak, że Sunako okaże się być zakompleksioną maniaczką horrorów, która nie widzi sensu w codziennym dbaniu o swój wygląd i maniery, a jej najlepszym przyjacielem jest manekin anatomiczny – Hiroshi.

Kyouhei, Takenaga, Ranmaru i Yuki, chcąc wygrać darmowy czynsz w luksusowej willi, w której mieszkają, starają się ze wszystkich sił zmienić nastawienie Sunako do siebie i „olśniewających kreatur”, czyli atrakcyjnych ludzi, wywołujących u dziewczyny liczne krwotoki z nosa.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Sunako Nakahara (中原 スナコ Nakahara Sunako)

Głosy: Yukiko Takaguchi (jap. wersja), Hannah Alcorn (ang. wersja), Live-Action: Aya Ōmasa

Sunako to bratanica właścicielki willi, w której mieszkają Kyouhei, Yuki, Takenaga i Ranmaru. Obsesyjnie boi się atrakcyjnych ludzi i zaniedbuje własny wygląd, gdyż pewien chłopak nazwał ją „brzydką”. Przez większość czasu, widz obserwuje dziewczynę w postaci chibi. Jedynie w momentach pełnych powagi autorka pozwala podziwiać pełny obraz postaci.
Sunako wzbudza strach i niechęć wśród rówieśników oraz współlokatorów swoją fascynacją śmiercią i makabreską, a także swoim wyglądem. Jak może, przeciwstawia się próbom przemienienia jej we wspaniałą damę, choć chciałaby, aby jej ciotka była z niej dumna. Dziewczyna nie ceni w życiu wyglądu, ale nierzadko sama ocenia po nim innych. Posiada jednak wiele pozytywnych cech: jest uzdolnioną kucharką i sportsmenką. Odznacza ją wybitna inteligencja i pracowitość. Mimo częstych starć z wybuchowym Kyouheiem, który swoją urodą wzbudza w niej największą odrazę, łączą ich bliżej nieokreślone, romantyczne uczucia.

Pani Nakahara (nazywana również „ciocią”)

Ciotka Sunako, siostra jej ojca i właścicielka willi. Założyła się z powierzonymi pod jej opiekę Kyouheiem, Takenagą, Ranmaru i Yukim o czynsz za wynajem domu. Po śmierci ukochanego męża poświeciła życie na poszukiwanie nowej miłości swojego życia. Jest prawdziwą damą z wyższych sfer i pragnie, by jej bratanica również się nią stała.

Kyouhei Takano (高野 恭平Takano Kyohei)

Głosy: Showtaro Morikubo (jap. wersja), Josh Grelle (ang. wersja), Live-Action: Kazuya Kamenashi

Kyouhei jest nastoletnim chłopakiem pochodzącym z przeciętnej, japońskiej rodziny. Odznacza go wyjątkowo olśniewająca uroda, utrudniająca życie. Jego matka, nie mogąc już znieść tłumów dziewcząt wystających pod oknami i setek telefonów, wyrzuciła go z domu. Kyohei nie jest typem grzecznego i subtelnego młodzieńca. Bywa opryskliwy i do bólu szczery. Najbardziej w życiu liczy się dla niego pełny żołądek i pieniądze. Nie znosi swojego wyglądu, gdyż ludzie najczęściej traktują go przez to przedmiotowo, a ponieważ posiada wybuchowy temperament, zaciekle broni swojego honoru siłą. Wsparcie znalazł dopiero w osobie pani Nakahary, a przyjaźń u Sunako, mimo iż dialog pomiędzy nimi opiera się głównie na kłótni. Chociaż nie przyznaje tego otwarcie, zdanie młodej Nakahary dużo dla niego znaczy.

Takenaga Oda (織田 武長Oda Takenaga)

Głosy: Tomokazu Sugita (jap. wersja), Vic Mignogna (ang. wersja), Live-Action: Hiroki Uchi

Takenaga pochodzi z dobrej i bardzo bogatej rodziny. Otrzymał surowe wychowanie, które w przyszłości ma pomóc w utrzymaniu pozycji lidera firmy. Jego rodzice obawiali się jednak, że chłopak stał się zbytnim samotnikiem i egocentrykiem, patrzącym na wszystkich z wyższością. Chcieli też, aby nauczył się żyć na własny rachunek i zaczął szanować pieniądze. Jest inteligentny, oczytany i szczególnie podoba się najładniejszej dziewczynie w szkole – Noi. Uczucie to jest odwzajemnione.

Ranmaru Morii (森井 蘭丸Morii Ranmaru)

Głosy: Hirofumi Nojima (jap. wersja), Chris Patton (ang. wersja), Live-Action: Shuntaro Miyao

Ranmaru podobnie jak Takenaga, pochodzi z wyższych sfer, jest jednak jego całkowitym przeciwieństwem. Rozpieszczany od małego, stał się aroganckim lekkoduchem, który nie wyobraża sobie życia, bez swoich „uroczych kociaków”, jak nazywa kobiety. Romansuje z niemal każdą napotkaną dziewczyną, nieobca jest mu również szkolna pielęgniarka, czy kobieta zamężna. Do pani Nakahary wysłano go w tym samym celu, co Takenagę. Ma on się tam nauczyć samodzielności, szacunku dla pracy, ludzi i przede wszystkim ustatkować się. O ile osiągnięto cztery pierwsze cele, Ranmaru wciąż pozostawał playboyem. Aby położyć kres jego miłosnym podbojom, rodzina zaręczyła go z dobrze urodzoną panną Kikunoe Tamao.

Yukinojo „Yuki” Toyama (遠山 雪之丞 Toyama Yukinojo)

Głosy: Yūya Yamaguchi (jap. wersja), Greg Ayres (ang. wersja), Live-Action: Yuya Tegoshi

Yuki, tak jak Kyohei, urodził się w niezamożnej rodzinie. Nie podano powodu, dla którego przekazano go pod opiekę pani Nakaharze, ale ponieważ również musi ponosić odpowiedzialność za swoje wydatki, prawdopodobnie jest tam w tym samym celu, co Ranmaru i Takenaga. Yuki posiada twarz „francuskiej lalki”, jak określił go pewien fotograf. Jest najbardziej emocjonalny z całej czwórki. Gdy w kryzysowej sytuacji brakuje dobrej, kobiecej postaci, Yuki wbrew swej woli, zawsze drogą eliminacji, zostaje ubrany w damskie fatałaszki.
Noi Kasahara (jap. 笠原 乃依 Kasahara Noi)

Głosy: Mai Nakahara (jap. wersja), Jessica Boone (ang. wersja), Live-Action: Ranko Kobe

Noi to najładniejsza dziewczyna w szkole, zakochana w Takenadzie. Otwarta i pewna siebie. W przeciwieństwie do większości ludzi, nie boi się Sunako i dostrzega w niej piękno zarówno duchowe, jak i fizyczne.

Gotyckie siostrzyczki

Lassine, Madeleine, Roxanne, Yvonne to żywa parodia stylu goth lolita. Są obsesyjnie zakochane w Kyuoheiu, Takenadze, Yukim i Ranmaru. W swoich staraniach o ich względy nie cofną się przed niczym.

Gang Trujących Solarek

Są to cztery uczennice z klasy sportowej. Nazwa ich zespołu wprost oddaje naturę grupy, w skład której wchodzą spalone przez solarium, pofarbowane na blond i mocno umalowane dziewczęta (zob. ganguro). Jeśli chodzi o sprawy sercowe, nie wyróżniają się od reszty szkoły. Przodującymi faworytami są oczywiście chłopcy z willi pani Nakahary, a świadomość, że takie „dziwadło” jak Nakahara Sunako, mieszka z nimi, jest dla dziewcząt absolutnie nie do przyjęcia.

Media[edytuj | edytuj kod]

Anime[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]