Portal zniżkowy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Portal zniżkowy – rodzaj platformy internetowej, umożliwiającej internautom tanie zakupy. Dzięki zakupom grupowym, kodom rabatowym lub kuponom promocyjnym zaoszczędzić można zarówno przy zakupach internetowych, jak i w lokalnych sklepach w wybranym mieście.

Zakupy grupowe[edytuj | edytuj kod]

Portal taki podejmuje zadanie sprzedaży wyznaczonej liczby kuponów na usługi swoich partnerów, przez co oni mają zapewnioną pewność sprzedaży i oferują swoje usługi ze znacznym upustem. Poza tym usługodawcy zyskują dzięki temu nowych nabywców oraz wzmacniają przywiązanie do swojej marki wśród obecnych klientów.

Ten rodzaj zakupów praktykują obecnie liczne portale internetowe, także w Polsce. Dzięki współpracy z licznymi przedsiębiorcami, mogą one oferować duże rabaty na szeroką paletę usług[1].

Do najpopularniejszych tego typu portali internetowych należą w Polsce m.in.: Groupon, MyDeal, czy KupBon[2][3][4].

Kody rabatowe i kupony promocyjne[edytuj | edytuj kod]

Sklepy internetowe oferują, za pośrednictwem portali internetowych, swoje szczególne obniżki i promocje. Niekiedy są to ekskluzywne oferty, których nie można znaleźć nigdzie indziej[5]. Dotyczy to jedynie sklepów internetowych i w przeciwieństwie do zakupów grupowych nie obejmuje usługodawców lokalnych.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]