Rugby 7 na Igrzyskach Wspólnoty Narodów Młodzieży 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rugby 7 na Igrzyskach Wspólnoty Narodów Młodzieży 2004
2011
Szczegóły turnieju
Gospodarz Bendigo,  Australia
Termin 23 grudnia 2004
Liczba drużyn 8
Stadiony 1 (w 1 mieście)
Gold medal blank.svg I miejsce  Australia U-18
Silver medal blank.svg II miejsce  Anglia U-18
Bronze medal blank.svg III miejsce  Fidżi U-18
Statystyki turnieju
Liczba meczów 24
Media
Strona internetowa

Turniej rugby 7 na Igrzyskach Wspólnoty Narodów Młodzieży 2004 odbył się w australijskim mieście Bendigo w dniach 23 grudnia 2004 roku. Areną zmagań mężczyzn był Queen Elizabeth Oval[1].

Rugby siedmioosobowe w programie tych zawodów pojawiło się po raz pierwszy[2]. Zwycięska okazała się reprezentacja gospodarzy[3][4].

Podsumowanie[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Razem
1  Australia U-18 1 0 0 1
2  Anglia U-18 0 1 0 1
3  Fidżi U-18 0 0 1 1
Razem 1 1 1 3

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto 1. miejsce Srebro 2. miejsce Brąz 3. miejsce
Rugby 7  Australia U-18  Anglia U-18  Fidżi U-18

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Do zawodów przystąpiło osiem, liczących maksymalnie dwunastu zawodników, reprezentacji podzielonych na dwie czterozespołowe grupy zgodnie z rozstawieniem według seniorskiego rankingu. W pierwszym dniu drużyny rywalizowały w ramach grup systemem kołowym o rozstawienie przed ćwierćfinałami, po czym w drugim dniu nastąpiła faza play-off z udziałem wszystkich zespołów, obejmująca ćwierćfinały, półfinały i mecze o miejsca. W pierwszej rundzie spotkania toczone były bez ewentualnej dogrywki, za zwycięstwo, remis i porażkę przysługiwało odpowiednio trzy, dwa i jeden punkt, brak punktów natomiast za nieprzystąpienie do meczu. Jedynie mecze o medale składały się z dwóch dziesięciominutowych części, w pozostałych zaś spotkaniach połowa meczu obejmowała siedem minut[5][7][8].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt
M W R P + - +/-
1.  Anglia U-18 3 3 0 0 89 31 +58 9
2.  Australia U-18 3 2 0 1 70 22 +48 7
3.  Samoa U-18 3 1 0 2 89 51 +38 5
4.  Singapur U-18 3 0 0 3 5 149 -144 3
2 grudnia 2004
15:50
Samoa U-18  0-22  Australia U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(0-10)
Relacja


2 grudnia 2004
16:15
Anglia U-18  43-0  Singapur U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(14-0)
Relacja


2 grudnia 2004
17:50
Samoa U-18  70-0  Singapur U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(42-0)
Relacja


2 grudnia 2004
18:15
Anglia U-18  17-12  Australia U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(0-5)
Relacja


2 grudnia 2004
19:50
Anglia U-18  29-19  Samoa U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(15-14)
Relacja


2 grudnia 2004
20:15
Australia U-18  36-5  Singapur U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(12-5)
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt
M W R P + - +/-
1.  Fidżi U-18 3 3 0 0 101 29 +72 9
2.  Południowa Afryka U-18 3 2 0 1 82 62 +20 7
3.  Szkocja U-18 3 1 0 2 36 75 -39 5
4.  Wyspy Cooka U-18 3 0 0 3 27 80 -53 3
2 grudnia 2004
15:00
Południowa Afryka U-18  24-17  Wyspy Cooka U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(19-7)
Relacja


2 grudnia 2004
15:25
Fidżi U-18  22-14  Szkocja U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(5-7)
Relacja


2 grudnia 2004
17:00
Południowa Afryka U-18  43-7  Szkocja U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(26-0)
Relacja


2 grudnia 2004
17:25
Fidżi U-18  41-0  Wyspy Cooka U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(24-0)
Relacja


2 grudnia 2004
19:00
Szkocja U-18  15-10  Wyspy Cooka U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
Relacja


2 grudnia 2004
19:25
Południowa Afryka U-18  15-38  Fidżi U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(15-12)
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
3 grudnia 2004 15:00        
  Australia U-18 10
3 grudnia 2004 18:35
  Szkocja U-18 7  
  Australia U-18 24
3 grudnia 2004 16:15
    Fidżi U-18 19  
  Singapur U-18 0
3 grudnia 2004 21:00
  Fidżi U-18 77  
  Australia U-18 26
3 grudnia 2004 15:50
    Anglia U-18 24
  Anglia U-18 29
3 grudnia 2004 18:10
  Wyspy Cooka U-18 5  
  Anglia U-18 19 Mecz o 3. miejsce
3 grudnia 2004 15:25
    Samoa U-18 15  
  Samoa U-18 31   Fidżi U-18 35
  Południowa Afryka U-18 7     Samoa U-18 27
3 grudnia 2004 20:30
3 grudnia 2004
Australia U-18  10 - 7  Szkocja U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(0-7)
Relacja


3 grudnia 2004
Samoa U-18  31 - 7  Południowa Afryka U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(12-7)
Relacja


3 grudnia 2004
Anglia U-18  29 - 5  Wyspy Cooka U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(24-0)
Relacja


3 grudnia 2004
Singapur U-18  0 - 77  Fidżi U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(0-28)
Relacja

3 grudnia 2004
Anglia U-18  19 - 15  Samoa U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(19-10)
Relacja


3 grudnia 2004
Australia U-18  24 - 19  Fidżi U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(5-12)
Relacja

3 grudnia 2004
Australia U-18  26 - 24  Anglia U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(19-5)
Relacja

3 grudnia 2004
Fidżi U-18  35 - 27  Samoa U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(14-15)
Relacja


  Półfinały Finał
             
3 grudnia 2004 17:20
  Południowa Afryka U-18 38  
  Wyspy Cooka U-18 7  
 
3 grudnia 2004 20:00
      Południowa Afryka U-18 12
    Szkocja U-18 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
3 grudnia 2004 17:45 3 grudnia 2004 19:30
  Szkocja U-18 52   Wyspy Cooka U-18  35
  Singapur U-18 0     Singapur U-18  10
3 grudnia 2004
Południowa Afryka U-18  38 - 7  Wyspy Cooka U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(21-7)
Relacja


3 grudnia 2004
Szkocja U-18  52 - 0  Singapur U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(17-0)
Relacja

3 grudnia 2004
Południowa Afryka U-18  12 - 5  Szkocja U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(0-5)
Relacja

3 grudnia 2004
Wyspy Cooka U-18  35 - 10  Singapur U-18 Queen Elizabeth Oval, Bendigo
(21-5)
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal blank.svg  Australia U-18
Silver medal blank.svg  Anglia U-18
Bronze medal blank.svg  Fidżi U-18
4  Samoa U-18
5  Południowa Afryka U-18
6  Szkocja U-18
7  Wyspy Cooka U-18
8  Singapur U-18

Przypisy

  1. QUEEN ELIZABETH OVAL (ang.). bendigo2004.thecgf.com. [dostęp 2012-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-10-12)].
  2. About the Games / Sports / Rugby 7's (ang.). bendigo2004.thecgf.com. [dostęp 2012-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-11)].
  3. Bendigo glory for Australia (ang.). irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-05-14].
  4. Bendigo glory for Australia (ang.). irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-22)].
  5. a b England rugby team are top seeds for Commonwealth Youth Game (ang.). sportfocus.com. [dostęp 2012-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-20)].
  6. WA & Victoria to lead Sevens Team for Commonwealth Youth Games (ang.). aru.rugby.com.au @ web.archive.org. [dostęp 2014-10-09].
  7. About the Games / Games Program / Rugby 7's (ang.). bendigo2004.thecgf.com. [dostęp 2012-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-15)].
  8. AUSTRALIAN SEVENS TEAM ANNOUNCED FOR COMMONWEALTH YOUTH GAMES (ang.). aru.rugby.com.au @ web.archive.org. [dostęp 2014-10-09].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]