Secret Files 2: Puritas Cordis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tajne akta 2: Puritas Cordis
Secret Files Puritas Cordis logo.svg
Producent Fusionsphere Systems

Animation Arts

Wydawca Deep Silver
Projektant Jörg Beilschmidt
Data wydania trzeci kwartał 2008
Gatunek Gra przygodowa
Tryby gry Jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows
Nośniki DVD
Kontrolery mysz

Tajne akta 2: Puritas Cordis[1] (org. niem. Geheimakte 2: Puritas Cordis, ang. Secret Files 2: Puritas Cordis) – komputerowa gra przygodowa oparta na systemie wskaż i kliknij, kontynuacja Tajne akta: Tunguska stworzona przez niemieckie studia Fusionsphere Systems i Aniamtion Arts, wydana przez Deep Silver, po raz pierwszy zapowiedziana w 2007 na Games Convention w Lipsku.

21 sierpnia 2008 wypuszczone zostało demo gry - tylko w języku niemieckim.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Wikary Matthew ginie na schodach do swojego kościoła z rąk zakamuflowanego oddziału do zadań specjalnych. Wcześniej jednak zdołał przesłać dokumenty wieszczące nadchodzącą apokalipsę do swojego przełożonego, biskupa Perreya. Teraz jego życie jest zagrożone. Duchowny, widząc nadciągających morderców, kryje tajemniczy manuskrypt w swojej biblioteczce, a później usiłuje dostać się na policję. Nie udaje mu się to - dzieli los księdza Matthew.

Tydzień później Nina Kalenkow wyrusza z Hamburga na urlop do Portugalii na pokładzie luksusowego statku. Rozstała się z Maksem, który teraz przebywa na badaniach w Indonezji. Jej ojciec tymczasem zostaje wezwany na konferencję do Nowego Jorku w sprawie ostatnich ekstremalnych zachowań pogody. Przed wejściem na pokład Ninę naskakuje przerażony mężczyzna, pytając, czy będzie ona płynąć tym statkiem. Nie czekając na odpowiedź, rzuca się do ucieczki, po czym ginie pod kołami sztaplarki. Zszokowana Nina kieruje się do kabiny, by tam znaleźć nie swój bagaż...

Rozgrywka i grafika[edytuj | edytuj kod]

Grę obsługuje się niemal identycznie co Tajne akta: Tunguska. Kursor przybiera kształt myszy, przy czym odpowiednie klawisze są podświetlone. Istnieje opcja wskazania wszystkich aktywnych przedmiotów na ekranie. Powraca dziennik bohaterów (ponownie pisany jednak z perspektywy gracza).

Na tła składają się dwuwymiarowe obrazy, z kolei postacie są trójwymiarowe - pod tym względem również niewiele się zmienia od czasu części pierwszej.

W grze pojawiają się znane już grywalne postacie - Nina i Max - a także, ale tylko w pierwszym etapie, nowy bohater, biskup Perrey, za którego pośrednictwem gracz musi ukryć manuskrypt i dokonać lekkich modyfikacji w grafiku pracowników.

Polska wersja[edytuj | edytuj kod]

Gra w Polsce została wydana przez firmę Cenega.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Puritas Cordisłac. Czyste Serce

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]