Sekaiichi Hatsukoi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sekaiichi Hatsukoi
世界一初恋 〜小野寺律の場合〜
(Sekai'ichi hatsukoi ~Onodera ritsu no baai~)
Gatunek yaoi, komedia romantyczna
Manga
Sekaiichi Hatsukoi
Autor Shungiku Nakamura
Wydawca Kadokawa Shoten
Polski wydawca Waneko
Odbiorcy josei
Drukowana w Asuka Ciel
Wydawana 13 października 2006nadal
Liczba tomów 12
Powieść ilustrowana
Sekai-ichi Hatsukoi: Yoshino Chiaki no baai
Autor Shungiku Nakamura
Wydawca Kadokawa Shoten
Odbiorcy josei
Wydawana 1 listopada 2007nadal
Liczba tomów 4
Telewizyjny serial anime
Sekai'ichi hatsukoi
Reżyser Chiaki Kon
Scenariusz Rika Nakase
Studio Studio Deen
Stacja telewizyjna Japonia Television Saitama
Premierowa emisja 9 kwietnia 201125 czerwca 2011
Liczba odcinków 12
Telewizyjny serial anime
Sekai'ichi hatsukoi 2
Reżyser Chiaki Kon
Scenariusz Rika Nakase
Studio Studio Deen
Stacja telewizyjna Japonia Television Saitama
Premierowa emisja 7 października 201123 grudnia 2011
Liczba odcinków 12

Sekaiichi Hatsukoi (jap. 世界一初恋 〜小野寺律の場合〜 Sekai'ichi hatsukoi ~Onodera ritsu no baai~?)josei manga z gatunku yaoi napisana i zilustrowana przez Shungiku Nakamurę. W 2011 roku na podstawie mangi stworzono serial anime pt. Sekai'ichi Hatsukoi, wyprodukowane przez Studio Deen pod kierunkiem Chiakiego Kona. Anime było emitowane od 9 kwietnia do 25 czerwca 2011 roku[1]. Do piątego tomu mangi, wydanego w marcu 2011 roku dołączono odcinek OVA[2]. Druga seria anime została wyemitowana od października do grudnia 2011 roku[3].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Onodera Ritsu, redaktor literacki, rezygnuje z pracy w wydawnictwie swojego ojca ze względu na zazdrość swoich współpracowników, którzy twierdzą, że korzysta z rodzinnych znajomości. Składa wniosek o pracę w Marukawa Publishing, ale zamiast preferowanego przez siebie działu literatury jest on umieszczony w niesławnym dziale mangi shōjo, Emerald. Początkowo rozważa rezygnację z pracy, zwłaszcza, że uważa swego nowego szefa, Masamune Takano, za nieznośnego i denerwującego od samego początku. Jednak Takano nieumyślnie przekonuje Onoderę od zostannia w pracy, nazywając go "bezużytecznym" – duma Ritsu zmusza go do udowodnienia swojej wartości. Później dowiaduje się on, że poprzednim nazwiskiem Takano jest Saga – takie same jak starszego kolegi z liceum, w którym Ritsu się zakochał dziesięć lat temu.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

  • Ritsu Onodera (jap. 小野寺律 Onodera Ritsu?)
Seiyū: Takashi Kondō
25-letni redaktor literacki. Jest jedynym synem szefa firmy Onodera Publication, a wcześniej pracował w firmie ojca w dziale literatury. Gdy usłyszał swoich kolegów oskarżających go o korzystanie z faktu, że pracuje w firmie swojego ojca, postanawia udowodnić, że może odnieść sukces na własną rękę, idąc do pracy w Marukawa Publishing. Po zranieniu przez swoją pierwszą miłość w liceum, Ritsu przysiągł nigdy nie zakochać się ponownie. Jednak jego postanowienie jest poddane próbie, kiedy spotyka się z chłopcem, którego kiedyś kochał: teraz już mężczyznę – swojego nowego szefa – sprawy staną się bardzo skomplikowane dla niego. Musi przemyśleć, jakie są jego uczucia względem Masamune. Wspomniane jest również, że był on jednym z redaktorów Akihiko Usamiego (głównego bohatera Junjō Romantica) w swojej poprzedniej pracy.
  • Masamune Takano (jap. 高野政宗 Takano Masamune?)
Seiyū: Katsuyuki Konishi
Wcześniej znany jako Masamune Saga, zanim jego rodzice się rozwiedli w szkole średniej, a jego matka ponownie wyszła za mąż. Jest redaktorem naczelnym wydziału Emerald w Marukawa Publishing. W przeszłości, gdy chodził do liceum był w krótkim związku z Ritsu, ale przez nieporozumienie, oboje ze sobą zerwali. Później okazuje się, że z powodu zerwania, problemów rodzinnych, a także innych osobistych problemów przeszedł przez załamanie, po którym pozostały mu nierozstrzygnięte uczucia do Ritsu. Kiedy on i Ritsu uświadamiają sobie, kim są naprawdę, Masamune obiecuje Ritsu rozkocha go w sobie ponownie. W Sekai'ichi Hatsukoi: Takano Masamune no Baai, czytelnik widzi z perspektywy Takano jego pierwsze spotkanie Ritsu.
  • Chiaki Yoshino (jap. 吉野千秋 Yoshino Chiaki?)
Seiyū: Shinnosuke Tachibana
Chiaki Yoshino jest 28-letnim artystą shōjo-manga znanym jako Chiharu Yoshikawa (kobiece imię). Jego edytorem nadzorującym jest Yoshiyuki Hatori, który jest też jego przyjacielem z dzieciństwa. Jego dwaj najlepsi przyjaciele to Hatori i Yanase, ale linie między przyjaźnią a miłością zacierają się po kilku mylących incydentach. Chiaki zaczyna kwestionować swoje uczucia do Hatori'ego po tym jak wydawało mu się, że widzi go i Yanase razem, a potem pewnej nocy zostaje pocałowany przez Hatori'ego. Chiaki zaczyna zdawać sobie sprawę, że musi skonfrontować swoje prawdziwe uczucia lub zaryzykować utratę ich obu.
  • Yoshiyuki Hatori (jap. 羽鳥芳雪 Hatori Yoshiyuki?)
Seiyū: Yūichi Nakamura

Muzyka[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza seria[edytuj | edytuj kod]

Opening
  • "Sekai de Ichiban Koishiteru" (jap. 世界で一番恋してる?), śpiewane przez Shuhei Kita
Ending
  • "Ashita, Boku wa Kimi ni Ai ni Yuku" (jap. 明日、僕は君に会いに行く?), śpiewane przez Wakaba

Druga seria[edytuj | edytuj kod]

Opening
  • "Sekai no Hate ni Kimi ga Itemo" (jap. 世界の果てに君がいても?), śpiewane przez Shuhei Kita
Ending
  • "Aikotoba" (jap. アイコトバ?), śpiewane przez Sakura Merry-Men

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]