Sing Sing (zespół muzyczny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Sing Sing
ilustracja
Rok założenia

1989

Rok rozwiązania

1999

Pochodzenie

Százhalombatta, Węgry

Gatunek

hard rock

Aktywność

1989–1999

Wydawnictwo

Hammer, PolyGram-Zebra, Premier Art, Proton, Rózsa, Saxon

Powiązania

Magazin, Sex Action

Skład
László Hangyássy
Antal Csarnoki
Csaba Abaházi
Zoltán Váry
Norbert Jung
Byli członkowie
Péter Kun
Levente Csordás
Csaba Tobola
Péter Boros
Zoltán Abaházi

Sing Sing – węgierska rockowa grupa muzyczna, istniejąca w latach 1989–1999.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Grupa została założona w Százhalombatta w 1989 roku przez członków zespołu Magazin. Następnie do zespołu dołączyli bracia Zoltán i Csaba Abaházi, którzy zastąpili Pétera Kuna oraz Levente Csordása, który wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Latem 1989 roku zespół wziął udział w konkursie Rock Gyermekei i zdobył pierwsze miejsce w konkursie publiczności. W 1990 roku Proton Hanglemezkiadó wydało pierwszy album grupy, Életfogytig rock and roll, na którym znalazły się także dwie stare piosenki zespołu Magazin: „Nehéz lehet hősnek lenni” oraz „Sírni csak a győztesnek szabad”. Rok później z zespołu odszedł Csaba Tobola, który przeniósł się do grupy Kanguru w miejsce Pétera Borosa, który z kolei przyszedł do Sing Sing. W tym samym roku Proton wydał drugi album, Törvények nélkül. W styczniu 1992 roku z zespołu odszedł Péter Boros, a zastąpił go Zoltán Váry.

Niektóre teksty piosenek znajdujących się na albumie z 1992 roku, Élve vagy halva, napisali członkowie Sex Action. W tym samym roku grupa zadebiutowała w hali Petőfi Csarnok. Rok później został wydany poświęcony pamięci zmarłego Pétera Kuna album Bűn az élet, który otrzymał status złotej płyty. W 1996 roku został wydany kolejny album studyjny, Tettes vagy áldozat.

W 1998 roku wydano kolejny album, Sztrájk. Nie odniósł on jednak spodziewanego sukcesu i z zespołu odszedł Zoltán Abaházi. W jego miejsce przyszedł Norbert Jung. W 1999 roku zespół udzielił koncertu w Petőfi Csarnok z okazji dziesięciolecia zespołu, a wkrótce później rozpadł się.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Członkowie zespołu[edytuj | edytuj kod]

Ostatni[edytuj | edytuj kod]

Wcześniejsi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]