Slave (polski zespół muzyczny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[slave]
Rok założenia 2002
Pochodzenie  Polska
Gatunek hard rock, crossover
Aktywność 2002 – 2005, 2012
Wydawnictwo muzyczne School26 Studio
Skład
Paweł Rej – wokal/gitary/multimedia/produkcja
Rafał Sobierajski – wokal/instrumenty etniczne
Marcin Kowalski– bas (Tribal Zone, beta.core)
Tomasz Gaj – perkusja
Współpracownicy
Marta Kołodziejska – wokal (Tribal Zone, beta.core)
Mateusz Ryk – bas (THE SOUNDTRACK PROJECT)
Instrumentarium
ESP, Ibanez, Epiphone guitars, Mesa/Boogie, Carlsbro, Marshall, Hughes & Kettner amplifiers, Sonor drums, Line6, Yamaha electronics
Strona internetowa

Slave – zespół hardrockowy założony w połowie 2002 roku w Kielcach przez Pawła Reja i Rafała Sobierajskiego. Muzyka zespołu to połączenie ciężkich, gitarowych brzmień z muzyką etniczną, orientalną i elektroniczną.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pod koniec 2002 roku zespół zaprezentował debiutancki album Tribal Zone, którego założeniem było połączenie muzyki hard rockowej i muzyki świata – brzmień etnicznych i orientalnych. Album powstawał od 7 do 29 listopada 2002 we własnym studiu zespołu.

Rozwinięciem koncepcji Tribal Zone, był produkowany dużo dłużej – w okresach 25 kwietnia – 12 maja i 25 czerwca – 12 października 2003 album beta.core. Nacisk położono na ciężkie, brudne brzmienie i rytmikę. Album prezentował głębszy charakter etniczny niż Tribal Zone. Pierwszy album nagrywany był przy pomocy wielu sampli i rozwiązań elektronicznych, natomiast beta.core zawierał żywe brzmienie djembe, didgeridoo czy berimbau. Zrezygnowano również z syntetycznego basu w pracy studyjnej. Do albumu dołączony został track multimedialny. Kilka dni po ukazaniu się materiału grupa wystąpiła w programie "Rower Błażeja" w TVP1 z utworem "#2" oraz po raz kolejny w połowie roku 2004 z utworem "esclavo".

W listopadzie 2004 roku ukazała się kolejna produkcja grupy zatytułowana THE SOUNDTRACK PROJECT. Materiał był rejestrowany w okresie 12 czerwca – 14 września 2004 i zawiera mniej brzmień etnicznych, na rzecz eksperymentów elektronicznych (Between the Worlds, Fading Away) wplatania elementów muzyki flamenco i reggae (Cantante da Musica) oraz odniesień kulturowych i religijnych (The Baptist). Album w przeciwieństwie do poprzednich nie zawiera skitów oraz wystąpień gościnnych. Do albumu dołączone zostały materiały multimedialne. Proces rejestracji, miksu i masteringu zrealizowany został całkowicie w studiu nagraniowym zespołu, jak w przypadku obu wcześniejszych albumów. Wszystkie albumy zostały wyprodukowane i wydane przez zespół własnym sumptem.

Zespół nie działał aktywnie od 2005. W 2012 miała miejsce reaktywacja, grupa zagrała koncerty w miastach, z którymi jest związana - w Kielcach, Pińczowie i Warszawie. 5 grudnia 2012 roku zespół świętował 10 rocznicę premiery pierwszej płyty, tego dnia album THE SOUNDTRACK PROJECT zaprezentowany został w odświeżonej wersji XY Edition, udostępniony do pobrania za darmo z nowej, jubileuszowej strony internetowej grupy.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy studyjne[edytuj | edytuj kod]

  • Tribal Zone (2002)
  • beta.core (2003)
  • THE SOUNDTRACK PROJECT (2004) / THE SOUNDTRACK PROJECT XY Edition (2012)

Single[edytuj | edytuj kod]

  • #2 (2003 – utwór zarejestrowany kilka tygodni przed sesją beta.core, dołączony do albumu)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]