Nikołaj Wwiedienski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
m zmiany redakcyjne, kat.
grafika, , interwiki, zmiany redakcyjne
Linia 1: Linia 1:
[[plik:Vvedensky Nikolaj E.jpg|Nikołaj Wwiedienski|thumb]]
'''Nikołaj Wwiedienski''' (ur. [[15 października]] [[1885]], zm. [[14 marca]] [[1974]]) – rosyjski lekarz fizjolog. W 1889 został profesorem [[Petersburski Uniwersytet Państwowy|uniwersytetu w Petersburgu]]. Był członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk. Zajmował się pobudzaniem i hamowaniem układu nerwowego i mięśniowego. Dzięki Wwiedienskiemu rozwinęła się elektrofizjologia drażnienia. Użył jako pierwszy słuchawki telefonicznej do wykrycia impulsów nerwowych w mięśniach.
{{źródła}}
'''Nikołaj Wwiedienski''' ({{ros.}} Николай Евгеньевич Введенский, ur. [[15 października]] [[1885]], zm. [[14 marca]] [[1974]]) – rosyjski lekarz, fizjolog. W 1889 został profesorem [[Petersburski Uniwersytet Państwowy|Uniwersytetu w Petersburgu]]. Był członkiem [[Rosyjska Akademia Nauk|Rosyjskiej Akademii Nauk]]. Zajmował się pobudzaniem i hamowaniem układu nerwowego i mięśniowego. Dzięki Wwiedienskiemu rozwinęła się elektrofizjologia drażnienia. Użył jako pierwszy słuchawki telefonicznej do wykrycia impulsów nerwowych w mięśniach.


{{DEFAULTSORT:Wwiedienski, Nikołaj }}
{{DEFAULTSORT:Wwiedienski, Nikołaj }}
Linia 7: Linia 9:
[[Kategoria:Zmarli w 1922]]
[[Kategoria:Zmarli w 1922]]
[[Kategoria:Rosyjscy fizjolodzy]]
[[Kategoria:Rosyjscy fizjolodzy]]
[[ru:Введенский, Николай Евгеньевич]]

Wersja z 00:40, 28 lis 2009

Nikołaj Wwiedienski

Szablon:Źródła Nikołaj Wwiedienski (ros. {{{1}}} Николай Евгеньевич Введенский, ur. 15 października 1885, zm. 14 marca 1974) – rosyjski lekarz, fizjolog. W 1889 został profesorem Uniwersytetu w Petersburgu. Był członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk. Zajmował się pobudzaniem i hamowaniem układu nerwowego i mięśniowego. Dzięki Wwiedienskiemu rozwinęła się elektrofizjologia drażnienia. Użył jako pierwszy słuchawki telefonicznej do wykrycia impulsów nerwowych w mięśniach.