Traktat w Zurychu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
Mathiasrex (dyskusja | edycje)
kat.
Usunąłem pozostałości chyba wersji angielskiej wyrwanej z kontekstu a która chyba przez przypadek została w tekście - " stria and Sardinia"
Linia 1: Linia 1:
'''Traktat w Zurychu''' – międzynarodowy traktat pokojowy, podpisany [[10 listopada]] [[1859]] roku, przez [[Cesarstwo Austriackie]], [[II Cesarstwo Francuskie|Cesarstwo Francji]] oraz [[Królestwo Sardynii]].
'''Traktat w Zurychu''' – międzynarodowy traktat pokojowy, podpisany [[10 listopada]] [[1859]] roku, przez [[Cesarstwo Austriackie]], [[II Cesarstwo Francuskie|Cesarstwo Francji]] oraz [[Królestwo Sardynii]].


Traktat składał się z trzech części, z których pierwsza była potwierdzeniem warunków zawartych w [[Traktat w Villafranca|traktacie z Villafranca]], kończącym [[Wojna francusko-austriacka|wojnę pomiędzy Francją i Sardynią a Austrią]], na jego mocy Francja uzyskiwała [[Lombardia|Lombardię]]. W drugim traktacie, zawartym pomiędzy Francją i Sardynią Lombardia przechodziła na rzecz tej drugiej. Natomiast trzecia część porozumienia ustanawiała pokój pomiędzy Austrią i Sardynią.ustria and Sardinia.
Traktat składał się z trzech części, z których pierwsza była potwierdzeniem warunków zawartych w [[Traktat w Villafranca|traktacie z Villafranca]], kończącym [[Wojna francusko-austriacka|wojnę pomiędzy Francją i Sardynią a Austrią]], na jego mocy Francja uzyskiwała [[Lombardia|Lombardię]]. W drugim traktacie, zawartym pomiędzy Francją i Sardynią Lombardia przechodziła na rzecz tej drugiej. Natomiast trzecia część porozumienia ustanawiała pokój pomiędzy Austrią i Sardynią.


=== Źródła/Linki zewnętrzne ===
=== Źródła/Linki zewnętrzne ===

Wersja z 21:12, 14 gru 2009

Traktat w Zurychu – międzynarodowy traktat pokojowy, podpisany 10 listopada 1859 roku, przez Cesarstwo Austriackie, Cesarstwo Francji oraz Królestwo Sardynii.

Traktat składał się z trzech części, z których pierwsza była potwierdzeniem warunków zawartych w traktacie z Villafranca, kończącym wojnę pomiędzy Francją i Sardynią a Austrią, na jego mocy Francja uzyskiwała Lombardię. W drugim traktacie, zawartym pomiędzy Francją i Sardynią Lombardia przechodziła na rzecz tej drugiej. Natomiast trzecia część porozumienia ustanawiała pokój pomiędzy Austrią i Sardynią.

Źródła/Linki zewnętrzne