Algis Krupavičius: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
King’s ’n’ Queen’s (linkowanie, pisownia, redakcyjne) przy użyciu AWB
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
m (Bot: Przenoszę linki interwiki (1) do Wikidata, są teraz dostępne do edycji na d:q11185227)
m (King’s ’n’ Queen’s (linkowanie, pisownia, redakcyjne) przy użyciu AWB)
Od 1989 zatrudniony jest na [[Uniwersytet Techniczny w Kownie|Uniwersytecie Technicznym]] w [[Kowno|Kownie]], trzy lata później znalazł się również wśród wykładowców reaktywowanego [[Uniwersytet Witolda Wielkiego|Uniwersytetu Witolda Wielkiego]], gdzie od 2001 jest profesorem. W 1999 stanął na czele Instytutu Administracji i Nauk Politycznych Uniwersytetu Technicznego w Kownie.
 
Od 1995 do 1996 wykładał gościnnie na [[Northwestern University]] w [[Chicago]]. Odbył praktyki i staże naukowe w [[King'sKing’s College London|King'sKing’s College]] w [[Londyn]]ie.
 
W 1991 stanął na czele Litewskiego Towarzystwa Nauk Politycznych ([[Język litewski|lit.]] ''Lietuvos politologų asociacija''), którym kierował przez cztery lata. Należy do najczęściej cytowanych w mediach polskich i litewskich politologów z Litwy<ref>[http://archiwum2000.tripod.com/515/powied.html ''Powiedzieli...'', "Nasza Gazeta", nr 26, 2000]</ref><ref>[http://www.tygodnik.lt/200729/aktualia.html ''Adamkus spełnił ambicje Litwy na arenie międzynarodowej'', "Tygodnik Wileńszczyzny", nr 29, 2007]</ref>.
 
== Bibliografia ==
* ''Algis Krupavičius'', w: "Visuotinė„Visuotinė lietuvių enciklopedija"enciklopedija”, T. XI, Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, Vilnius 2007.
 
== Linki zewnętrzne ==
* [http://fcim.vdu.lt/politologija/personalas.htm Lista pracowników naukowych Katedry Politologii Uniwersytetu Witolda Wielkiego]
 
{{DEFAULTSORTSORTUJ:Krupavičius Algis}}
[[Kategoria:Litewscy historycy]]
[[Kategoria:Litewscy politolodzy]]
335 110

edycji

Menu nawigacyjne