Bajka o przebiegłym szakalu i dobrym wielbłądzie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne techniczne, WP:SK+ToS+mSK
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(drobne techniczne)
(drobne techniczne, WP:SK+ToS+mSK)
|www =
}}
 
'''Bajka o przebiegłym szakalu i dobrym wielbłądzie'''<ref>[http://www.conrada11.pl/upload/kd_13848745030_show.jpg Bajka o przebiegłym szakalu i dobrym wielbłądzie]</ref> ([[język rosyjski|ros.]] Шакалёнок и верблюд) – radziecki film animowany z [[1956]] roku w [[reżyser]]ii [[Władimir Połkownikow|Władimira Połkownikowa]]. Scenariusz napisał [[Lew Arkadjew]] i [[Igor Bołgarin]]<ref>[http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=292586 Bajka o przebiegłym szakalu i dobrym wielbłądzie], biblionetka.pl</ref><ref>[http://lubimyczytac.pl/ksiazka/288559/bajka-o-przebieglym-szakalu-i-dobrym-wielbladzie Bajka o przebiegłym szakalu i dobrym wielbłądzie], lubimyczytac.pl</ref>. Na motywach indyjskiej bajki ludowej.
 
== Obsada (głosy) ==
* [[Gieorgij Wicyn]] jako Szakal
* [[Giennadij Dudnik]] jako Wielbłąd
 
== Animatorzy ==
[[Roman Kaczanow]], Władimir Krumin, Boris Czani, [[Igor Podgorski]], Aleksandr Winokurow, [[Faina Jepifanowa]], Kiriłł Malantowicz, [[Wiaczesław Kotionoczkin]], Giennadij Nowożyłow, Dmitrij Biełow.
{{Przypisy}}
 
== Bibliografia ==
* [[Lew Arkadjew|Arkadjew L.]], [[Igor Bołgarin|Bołgarin I.]], ''Bajka o przebiegłym szakalu i dobrym wielbłądzie: Bajka filmowa'', Wszechzwiązkowe Biuro Propagandy Sztuki Filmowej, Związek Filmowców ZSRR, 1981.
* [http://www.animator.ru/db/?p=show_film&fid=3087 Bajka o przebiegłym szakalu i dobrym wielbłądzie] w bazie [[Animator.ru]]
 
[[Kategoria:Filmy animowane z 1956 roku]]
[[Kategoria:Radzieckie adaptacje filmowe]]

Menu nawigacyjne