Reakcja łańcuchowa (film 1996): Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
m →‎Ciekawostki: usunięto niewiarygodne informacja
AlohaBOT (dyskusja | edycje)
m naprawa linków; zmiany kosmetyczne
Linia 25: Linia 25:
'''Reakcja Łańcuchowa''' (ang. '' Chain Reaction'') – [[Stany Zjednoczone|amerykański]] film z [[1996]] w reżyserii Andrew Davisa.
'''Reakcja Łańcuchowa''' (ang. '' Chain Reaction'') – [[Stany Zjednoczone|amerykański]] film z [[1996]] w reżyserii Andrew Davisa.


Film był nagrywany w [[Chicago]], Argonne, Barrington Hills, [[Evanston (Illinois)|Evanston (Illinois)]], [[Kankakee (Illinois)|Kankakee (Illinois)]], a także w [[Wisconsin]]. Sceny kręcono w takich miejscach jak Argonne National Laboratory, [[Muzeum Historii Naturalnej w Chicago|Muzeum Historii Naturalnej]], na ulicy "Michigan Avenue" w Chicago. W stanie Wisconsin: [[Madison (Wisconsin)|Madison]], [[Yerkes Observatory]] w [[Williams Bay (Wisconsin)|Williams Bay]] i nad jeziorem Genewa.
Film był nagrywany w [[Chicago]], Argonne, Barrington Hills, [[Evanston (Illinois)]], [[Kankakee (Illinois)]], a także w [[Wisconsin]]. Sceny kręcono w takich miejscach jak Argonne National Laboratory, [[Muzeum Historii Naturalnej w Chicago|Muzeum Historii Naturalnej]], na ulicy "Michigan Avenue" w Chicago. W stanie Wisconsin: [[Madison]], [[Yerkes Observatory]] w [[Williams Bay (Wisconsin)|Williams Bay]] i nad jeziorem Genewa.


{{spoiler}}
{{spoiler}}

Wersja z 01:45, 22 gru 2009

{{{tytuł}}}
Język

Angielski,

Reżyseria

Andrew Davis

Scenariusz

Josh Friedman

Dystrybucja

20th Century Fox

Budżet

$55,000,000

Reakcja Łańcuchowa (ang. Chain Reaction) – amerykański film z 1996 w reżyserii Andrew Davisa.

Film był nagrywany w Chicago, Argonne, Barrington Hills, Evanston (Illinois), Kankakee (Illinois), a także w Wisconsin. Sceny kręcono w takich miejscach jak Argonne National Laboratory, Muzeum Historii Naturalnej, na ulicy "Michigan Avenue" w Chicago. W stanie Wisconsin: Madison, Yerkes Observatory w Williams Bay i nad jeziorem Genewa.

Szablon:Spoiler

Fabuła

Grupa naukowców pracuje nad wykorzystaniem wody jako źródła energii. W skład zespołu badawczego pod nadzorem Doktora Barkleya finansowanego przez wpływowego i zamożnego przemysłowca Paula Shannona (Morgan Freeman) wchodzi między innymi dwójka młodych studentów Eddie Kasalivich (Keanu Reeves) i Lili Sinclair (Rachel Weisz). Pewnego dnia dzięki odkryciu młodego Eddiego Kasalivicha udaje się uzyskać energię z wodoru zawartego w wodzie. Tuz po odkryci Eddie znajduje zwłoki szefa pracowni (Doktora Barkleya), a wkrótce po tym w powietrze wylatuje laboratorium niszcząc dodatkowo część miasta. Policja i FBI szukają sprawców, zakładają podsłuchy i rewidują wszystkich mających coś wspólnego z tą sprawą. Głównymi podejrzanymi staja się Eddie i Lili w którego mieszkaniu policja znajduje pieniądze i sprzęt szpiegowski w związku z tym ukrywają się przed policją i wysłanników tajemniczej organizacji C-Systems. Eddie i Lili starają się również rozwikłać tajemnicę, a jedyną nadzieję stanowi dla nich potężny Paul Shannon (Morgan Freeman), lecz i on może stać po niewłaściwej stronie.

Ciekawostki

  • W filmie zagrał Krzysztof Pieczyński, polski aktor, poeta i pisarz.
  • Mira Sorvino miała zagrać dr Lilly Sinclair, wybrała jednak główną rolę w filmie "Beautiful Girls" (1996).
  • Pojawiający się w filmie motocykl to Kawasaki KZ1000, który wybrał sobie Keanu Reeves.

Obsada

Linki zewnętrzne