Lokalna pętla abonencka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
nowy artykuł
 
drobne redakcyjne
Linia 1: Linia 1:
'''Lokalna pętla abonencka''' to, według określenia zawartego w [[prawo telekomunikacyjne|prawie teklekomunikacyjnym]] obwód łączący [[zakończenie sieci]] z punktem dostępu do [[stacjonarna publiczna sieć telefoniczna|stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej]], w szczególności z [[przełącznica|przełącznicą]] główną lub równoważnym urządzeniem.
'''Lokalna pętla abonencka''' to, według określenia zawartego w [[prawo telekomunikacyjne|prawie teklekomunikacyjnym]], obwód łączący [[zakończenie sieci]] z punktem dostępu do [[stacjonarna publiczna sieć telefoniczna|stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej]], w szczególności z [[przełącznica|przełącznicą]] główną lub równoważnym urządzeniem.


Obwód łączący [[zakończenie sieci]] z pośrednim punktem dostępu do [[stacjonarna publiczna sieć telefoniczna|stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej]], w szczególności z [[koncentrator]]em lub innym urządzeniem dostępu pośredniego do stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej jest nazywany lokalną podpętlą abonencką.
Obwód łączący [[zakończenie sieci]] z pośrednim punktem dostępu do [[stacjonarna publiczna sieć telefoniczna|stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej]], w szczególności z [[koncentrator]]em lub innym urządzeniem dostępu pośredniego do stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej jest nazywany ''lokalną podpętlą abonencką''.


[[Kategoria:Prawo telekomunikacyjne]]
[[Kategoria:Prawo telekomunikacyjne]]

Wersja z 14:25, 13 lip 2007

Lokalna pętla abonencka to, według określenia zawartego w prawie teklekomunikacyjnym, obwód łączący zakończenie sieci z punktem dostępu do stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej, w szczególności z przełącznicą główną lub równoważnym urządzeniem.

Obwód łączący zakończenie sieci z pośrednim punktem dostępu do stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej, w szczególności z koncentratorem lub innym urządzeniem dostępu pośredniego do stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej jest nazywany lokalną podpętlą abonencką.