Tamera Mowry

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tamera Mowry
Data i miejsce urodzenia 6 lipca 1978 r.
Gelnhausen Niemcy

Tamera Darvette Mowry (ur. 6 lipca 1978 r.) – amerykańska aktorka, bliźniaczka Tii Mowry, wraz z którą zasłynęła grą w serialu Jak dwie krople czekolady. Siostra Tahj Mowry.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Tamera urodziła się w Gelnhausen w Niemczech. Jej matka, Darlene Flowers (Amerykanka-Afrykanka), wypromowała karierę córki i służyła jej ochroną, a ojciec, Timothy Mowry (Amerykanin-Włoch), po ukończeniu wyższej szkoły został policjantem w Kalifornii. We wczesnych latach 90' była znana z zespołu The Voices.

Podczas gdy mieszkali w Teksasie Tamera wraz z Tią brały udział w programach typu "wyszukiwacz talentów". W wieku dwunastu lat namówiła mamę na przeniesienie się do Kalifornii, gdzie mogłyby mieć lepszy kontakt z ojcem i rozwijać swoją karierę. Od roku 1990 Mowry grała w mini raklamach i serialach telewizyjnych. Jedną z jej najbardziej znanych ról była postać Tamery Campbell w sitcomie Jak dwie krople czekolady. Tamera wzięła także udział w programie swojego brata Smart Guy. Kolejnym wielkim sukcesem była także produkcja Disney Channel Magiczny duet, w której zagrała Camryn Barnes. Nie można zapomieć o dubbingu do bajki dla dzieci pt. Detention.

Wraz z rozwojem kariery aktorskiej, Tamera wraz z siostrą studiowała psychologię na Pepperdine University.

15 maja 2011 wyszła za Adama Housley, a 12 listopada 2012 urodziła syna Aden'a John Tanner.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Filmy[edytuj | edytuj kod]

Seriale tv[edytuj | edytuj kod]

Dubbing[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]