Top Canal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Top Canal
Data startu 1991
Data zakończenia 21 września 1994
Format obrazu 4:3
Właściciel Top Canal Media
Systemy
emisji sygnału
analogowy
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Siedziba Warszawa

Top Canal – prywatna polska stacja telewizyjna,nadawała w Warszawie i okolicy w latach 1991-1994. Top Canal był pierwszą stacją prywatną, ubiegającą się o koncesję, której nie otrzymała. Top Canal ruszył natychmiast chcąc uprzedzić inną stację NTW. Właścicielem kanału telewizyjnego był Jacek Żelezik. Stacja należała do spółki Top Canal Media, którą założył Jacek Żelezik.[1]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Top Canal był stacją emitującą najnowsze przeboje filmowe. Nadawał program Roberta Leszczyńskiego o muzyce "chodnikowej". Z powodu słabego nadajnika Top Canal oglądany był głównie w centrum miasta, a do oglądania go dostępne były także anteny ze specjalnymi wzmacniaczami na pasmo nadawania stacji. Nadajnik umieszczony był na DS Riviera i program odbierany był na kanale 27.

Zamknięcie kanału[edytuj | edytuj kod]

Top Canal zaprzestał nadawania 21 września 1994 roku w wyniku operacji wyłączenia i konfiskaty urządzeń nadawczych przez Państwową Agencję Radiokomunikacyjną, przeprowadzoną na wniosek prokuratury przy wsparciu policji oraz brygady antyterrorystycznej[2].

Reaktywacja kanału[edytuj | edytuj kod]

W grudniu 2009 zapowiedziano reaktywację kanału, tym razem w formie internetowej. Emisja kanału miała rozpocząć się pod koniec roku, jednak do niej nie doszło.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Andrzej Tadeusz Kijowski:Opis obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004 (Wydawnictwo AnTraKt) 2010

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]