Przejdź do zawartości

Wikipedysta:LukeEmski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
LukeEmski jest jednym z redaktorów polskojęzycznej Wikipedii (sprawdź).
pl Polski jest językiem ojczystym tego użytkownika.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
biol Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w biologii.
akw Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w akwarystyce.
Ten użytkownik posiada dużą wiedzę w zakresie grzybów i przepada za ich zbieraniem.
LukeEmski jest mężczyzną.
Ten użytkownik uważa, że 1 619 877 artykułów to nadal za mało.
Ten użytkownik używa
przeglądarki Firefox.
Ten wikipedysta mieszka w Irlandii
Ten wikipedysta szanuje przyrodę.
Ten wikipedysta uwielbia przyrodę.
Ksantoidalna forma borowika szatańskiego (Rubroboletus satanas f. crataegi), Małopolska 2019.
Ja i boczniak ostrygowaty
oprócz poznawania nowych gatunków, lubię też grzybobrania

Na imię mam Łukasz. Moje zainteresowania to głównie przyroda w szeroko pojętym słowa znaczeniu. Moje największe miłości to mykologia i botanika.

Staram się ulepszać Wikipedię w dziedzinie mykologii. To bowiem grzyby są moją największą pasją. Zajmuję się więc edycją, poprawianiem i tworzeniem artykułów związanych z mykologią, takich jak opisy gatunków grzybów oraz biografie znanych mykologów. Wcześniej przez około rok pomagałem w tworzeniu atlasu grzybów na jednym z portali internetowych dla grzybiarzy.

Obecnie poświęcam swój wolny czas prowadzeniu utworzonej przeze mnie grupy na Facebooku: "Grzyby - Trzecie Królestwo", gdzie staram się w miarę możliwości edukować jej członków a także pomagać z identyfikacją znalezionych przez nich gatunków grzybów. Patronat nad grupą objął portal www.grzybiarze.eu.

Moje hobby to buszowanie w leśnej ściółce w poszukiwaniu przedstawicieli trzeciego królestwa. Ponadto kolekcjonuję atlasy grzybów oraz książki i publikacje im poświęcone. Posiadam około 170 tytułów z lat 1884–2019 z 9 państw Europy.

Uwielbiam również rośliny tropikalne, dlatego uprawiam je hobbystycznie na każdym parapecie i w każdym kącie mieszkania. W sumie posiadam około 400 doniczek z roślinami. Szczególnie upodobałem sobie przedstawicieli rodzajów: Monstera, Philodendron i Alocasia. Z tą pasją związana jest druga moja grupa facebookowa, "ROŚLINNE CHWALIPIĘTY - o roślinach doniczkowych zwykłych i kolekcjonerskich", gdzie każdy może pochwalić się swoimi okazami roślin tropikalnych uprawianymi w domu a także uzyskać pomoc przy identyfikacji, problemach w uprawie, chorobach czy szkodnikach.




Oficjalnie na Wikipedii jestem od 17 kwietnia 2018 roku.

Od 07 września 2019 jestem Redaktorem Wikipedii