Wątek na Pomoc:Pytania nowicjuszy

opracowałem nowe hasło i co dalej?

6
Streszczenie autorstwa Tar Lócesilion

Jak opublikować nowy artykuł i jakie podstawowe kryteria powinien spełniać.

Gradosław (dyskusjaedycje)

Hasło opracowane, poprawione, dopracowane. Jaka magiczna formuła sprawia, że z brudnopisu staje się oficjalnym hasłem? Czy wymaga to jakiejś jeszcze aktywności ze strony autora?

Marek Mazurkiewicz (dyskusjaedycje)

Warto podkreślić że bardzo ważną zasadą na Wikipedii jest zasada weryfikowalności. W tym materialne nie została ona spełniona czyli nie podano niezależnych źródeł.

Gytha (dyskusjaedycje)

Witaj. Nie ma "magicznej formuły", trzeba je samemu umieścić w przestrzeni haseł. Niemniej odradzałabym, bo podmiot hasła nie wygląda na encyklopedyczny - tzn. znaczący, istotny, znany. Impreza odbyła się raptem drugi raz, nie ma żadnych solidnych źródeł zewnętrznych wskazujących na zauważalność i znaczenie tego rajdu. Jakkolwiek hasło wygląda nieźle technicznie, to radziłabym się z jego publikacją wstrzymać kilka lat ;-). W chwili obecnej zapewne trafi do Wikipedia:Poczekalnia i zostanie usunięte. Pozdrawiam.

Gradosław (dyskusjaedycje)

Zasada weryfikowalności ma duże znaczenie, gdy opisuje się zjawiska, w których nie bierze się udziału. Nieco inaczej jest z relacją "z pierwszej ręki". Nie mnie oceniać, gdzie trafi to hasło, ale dotyczy dwu ciekawych zjawisk, jakie można obserwować w naszym kraju: 1) zwiększającą się ilość imprez charytatywnych, 2) upowszechnianie się hobby polegającego na odbudowywaniu i użytkowaniu starych samochodów.

Tak na marginesie: ile razy musi się coś wydarzyć, aby było warte opisania? :-)

Gytha (dyskusjaedycje)

Nie zapoznałeś się z zasadą weryfikowalności. W Wikipedii nie opisujemy własnych doświadczeń - może właściwsze dla tego artykułu byłyby Wikinews? Tam można pisać o tym, co się widziało, nie ma też wymogu encyklopedyczności.

W Wikipedii też nie ma miejsca na zauważanie ciekawych zjawisk - to jest encyklopedia, pisze się tutaj o tym, co już zauważyli i uznali za istotne inni, co udowadnia się poprzez wskazanie odpowiedniej wagi źródeł niezależnych od podmiotu.

Marek Mazurkiewicz (dyskusjaedycje)