Wejherowskie Centrum Kultury

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wejherowskie Centrum Kultury
Ilustracja
Wejherowskie Centrum Kultury, 2013
Państwo  Polska
Miejscowość Wejherowo
Adres ul. Jana III Sobieskiego 255
84-200 Wejherowo
Typ budynku dom kultury
Inwestor Miasto Wejherowo
Kondygnacje 3
Rozpoczęcie budowy 2010
Ukończenie budowy 2013
Położenie na mapie Wejherowa
Mapa konturowa Wejherowa, po lewej znajduje się punkt z opisem „na skrzyżowaniu ul. Hallera i Króla Jana III Sobieskiego”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko górnej krawiędzi znajduje się punkt z opisem „na skrzyżowaniu ul. Hallera i Króla Jana III Sobieskiego”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, u góry znajduje się punkt z opisem „na skrzyżowaniu ul. Hallera i Króla Jana III Sobieskiego”
Położenie na mapie powiatu wejherowskiego
Mapa konturowa powiatu wejherowskiego, po prawej znajduje się punkt z opisem „na skrzyżowaniu ul. Hallera i Króla Jana III Sobieskiego”
Ziemia54°36′09″N 18°13′39″E/54,602500 18,227500
Strona internetowa

Wejherowskie Centrum Kultury (WCK) – dom kultury w Wejherowie, samorządowa instytucja kultury.

4 września 1990 uchwałą Rady Miasta Wejherowa stworzono Wejherowskie Centrum Kultury. Powstało ono z dotychczasowego Miejskiego Domu Kultury. Od 1 lipca 2000 Wejherowskie Centrum Kultury stanowi Samorządową Instytucją Kultury z osobowością prawną. W 2010 rozpoczęła się budowa nowej siedziby instytucji (Filharmonia Kaszubska) z salą widowiskową w kształcie łodzi (400 miejsc), zakończona w 2013[1][2][3]. W obiekcie znajdują się sale koncertowe i wystawiennicze oraz pracownie plastyczne i artystyczne[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oficjalna strona zakładka – O Nas
  2. Otwarcie nowego obiektu Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej (pol.). www.wejherowo.pl, 17 maja 2013. [dostęp 22 grudnia 2013]. Cytat: Otwarcie nowego obiektu Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej
  3. WCK "Filharmonia Kaszubska" (Wejherowo) (pol.). wikimapia.org. [dostęp 22 grudnia 2013]. Cytat: Wejherowskie Centrum Kultury (w skrócie WCK), zwane też Filharmonią Kaszubską. Oddane do użytku w 2013 r.
  4. Filharmonia Kaszubska w Wejherowie (pol.). www.ltt.com.pl. [dostęp 22 grudnia 2013]. Cytat: Wkrótce oficjalne otwarcie Filharmonii Kaszubskiej, nowa siedziba Wejherowskiego Centrum Kultury. Łączy ona funkcje filharmonii i domu kultury – znajdują się tu m.in. sale koncertowe, pracownie plastyczne i artystyczne i sale wystawiennicze. Jest to także kolejna realizacja oświetlenia scenicznego z udziałem firmy LTT.