Wikipedia:Śląsk Cieszyński w Wikipedii/Jury

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Skład Jury

Maria Weronika Kmoch[edytuj | edytuj kod]

Absolwentka studiów historycznych na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (2016).

Nauczycielka historii oraz historii i społeczeństwa w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie. Badaczka i popularyzatorka historii regionalnej, głównie Kurpiowszczyzny i pow. przasnyskiego, działaczka organizacji naukowych i regionalnych, archiwistka społeczna. Autorka bloga "Kurpianka w wielkim świecie" i książek. Jest wikipedystką: w 2020 r. przy wsparciu wikipedystów i wikipedystek prowadziła z licealistami wikiprojekt, którego efektem było utworzenie lub rozbudowanie kilkudziesięciu biogramów kobiecych w Wikipedii, w kolejnym roku kontynuowała działanie z następną grupą uczniów i uczennic.

Przeczytaj więcej o jurorce: Maria Weronika Kmoch

Jacek Durski[edytuj | edytuj kod]

Nauczyciel, fotograf, miłośnik architektury (zwłaszcza gotyckiej) i wikipedysta od 2005 r.

W szkole średniej nie ruszał się nigdzie bez swojego Zenita, a później ukończył krakowską Akademię Fotografii. Obecnie jest wicedyrektorem w X Liceum Ogólnokształcącym im. I.J. Paderewskiego Akademickiego w Katowicach, uczył wcześniej tam oraz w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach.  W liceum próbuje zarazić uczniów Wikipedią w ramach prowadzonych przez siebie od 2013 r. autorskich wikiprojektów edycyjnych i fotograficznych.

Autor  podręcznika „ CorelDRAW X3 dla każdego” (Videograf Edukacja) oraz zbioru zadań maturalnych „Z nami zdasz – Informatyka” (Videofraf II).

Przeczytaj więcej o jurorze: Jacek Durski

Marcin Wieczorek[edytuj | edytuj kod]

Muzyk, fotograf, dziennikarz, animator kultury, PR-owiec, a także grafik komputerowy. Absolwent animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Od stycznia 2017 r., jest dyrektorem Biblioteki Publicznej w Skoczowie. Zaangażowany w projekty artystyczne, na przestrzeni lat wokalista (a także założyciel) zespołów muzycznych folk-metalowych i metalowych.

Jako pasjonat fotografii, jest wieloletnim członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, najstarszego stowarzyszenia fotograficznego w Polsce. Razem z żoną Patrycją jest również pomysłodawcą i głównym organizatorem Cieszyńskich Jarmarków - cyklicznych imprez handlowo-wystawienniczych odbywających się od 2013 r. na Rynku Cieszyna i promujących rękodzieło artystyczne oraz Cieszyn i Śląsk Cieszyński.

Wiktoryn[edytuj | edytuj kod]

Nauczyciel i wikipedysta. Uczy matematyki adeptów szkoły muzycznej I stopnia, a po godzinach udziela lekcji na wielu poziomach zaawansowania, począwszy od uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, a kończąc na studentach. Wikipedię edytuje od 16 lat.

Dla równowagi umysłowej zajmuje się tutaj ortografią, z pasją tropiąc błędy w hasłach, i historią, rozwijając biogramy. Dąży do tego, by hasła z jego działki były kompletnie uźródłowione.

Galeria[edytuj | edytuj kod]