Wikipedia:BATUTA 2021/Nagrody

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Nagrody[edytuj | edytuj kod]

BATUTA logo przezroczyste.svg

Uźródławiając i rozbudowując hasła w ramach Konkursu możesz zdobyć wyjątkowe nagrody – personalizowane pamiątkowe batuty, a także vouchery do księgarni w kwocie 150 zł (aby móc uźródławiać kolejne artykuły) oraz gadżety związane z projektami Wikimedia! Pamiętajcie, że wszystkie zgłoszone hasła muszą spełniać zasady Konkursu, a także być zgłoszone na listy haseł oraz posiadać odpowiedni szablon na stronie dyskusji!

Nagrody pamiątkowe[edytuj | edytuj kod]

Każdy aktywny uczestnik konkursu, który doda źródła w przynajmniej dwudziestu hasłach, otrzyma pamiątkową, personalizowaną BATUTĘ!

Pierwsza Nagroda Specjalna w kategorii Najbardziej imponująca metamorfoza hasła[edytuj | edytuj kod]

Wow! Co za metamorfoza! Osoba, która w ramach Konkursu dokona najlepszej metamorfozy dotychczas nieuźródłowionego lub słabo uźródłowionego artykułu zdobędzie Pierwszą Nagrodę Specjalną – voucher do księgarni o wartości 150 zł. O przyznaniu nagrody zadecyduje Komisja Konkursowa złożona z wikipedystów, która, kierując się stopniem trudności opracowanych haseł, jakością opracowania oraz zgodnością z zaleceniami i zasadami Wikipedii, wybierze laureata na podstawie listy haseł zgłoszonych do kategorii.

Druga Nagroda Specjalna w kategorii Największa liczba haseł uźródłowionych i dopracowanych do poziomu czywieszowego[edytuj | edytuj kod]

Czy wiesz, że... słabo uźródłowione artykuły często wymagają większej opieki? One też chcą zostać dojrzane przez ludzkość za sprawą ekspozycji na stronie głównej Wikipedii! Dlatego też wprowadziliśmy Drugą Nagrodę Specjalną w kategorii Największa liczba haseł uźródłowionych i dopracowanych do poziomu czywieszowego! Osoba, która podczas trwania całego Konkursu uźródłowi oraz znacząco rozbuduje najwięcej artykułów, które dzięki temu będą prezentowane w rubryce „Czy wiesz…” zdobędzie Drugą Nagrodę Specjalną – voucher do księgarni w kwocie 150 zł.

Trzecia Nagroda Specjalna w kategorii Największa liczba poprawionych haseł[edytuj | edytuj kod]

Podobno podczas jednego miesiąca w ramach akcji jedna osoba może poprawić uźródłowienie w nawet kilkuset hasłach1! Osoba, która w tym roku zostanie Mistrzem Batuty uźródławiając (przez dodanie przynajmniej jednego przypisu) najwięcej haseł spośród wszystkich uczestników Konkursu, zdobędzie Trzecią Nagrodę Specjalną – voucher do księgarni o wartości 150 zł.

Czwarta Nagroda Specjalna w kategorii Wezwanie z przeszłości[edytuj | edytuj kod]

Puk, puk! To ja! Stare, zaniedbane i niekochane Hasło! Jestem tu i wołam o pomoc już od tylu lat. Pomożesz mi? Tak wzywają nas z przeszłości hasła z szablonami {{Fakt}} oraz {{Dopracować}}. Pomożemy im?

Czwarta Nagroda Specjalna w kategorii Wezwanie z przeszłości voucher do księgarni o wartości 150 zł zostanie przyznana osobie, która podczas trwania całego Konkursu otrzyma największą liczbę punktów za uźródłowienie artykułów z szablonami problemów {{Fakt}} oraz {{Dopracować}} (z parametrem "źródła") oraz uzupełnionym parametrem "data".

Uwaga! Jeśli w haśle umieszczony był nieistniejący już szablon {{Źródła}} z datą, w miejsce którego został wstawiony szablon {{Dopracować}}, punkty, na korzyść uczestników, liczymy od wstawienia szablonu {{Źródła}}, a nie od zastąpienia go szablonem {{Dopracować}}.

Hasła do kategorii Wezwanie z przeszłości należy zgłosić do listy haseł najpóźniej w ostatnim dniu Konkursu.

Sposób punktacji[edytuj | edytuj kod]

Jak będziemy liczyć punkty? To proste! 1 rok liczony od daty wstawienia najstarszego w haśle usuniętego przez uźródłowienie szablonu {{Fakt}} lub {{Dopracować}} z uzupełnionym parametrem "data". Każde hasło może być punktowane tylko raz.

Sposób punktacji
Rok wstawienia szablonu Punkty Rok wstawienia szablonu Punkty Rok wstawienia szablonu Punkty
Szablon wstawiony w roku 2021 1 pkt. Szablon wstawiony w roku 2015 7 pkt. Szablon wstawiony w roku 2009 13 pkt.
Szablon wstawiony w roku 2020 2 pkt. Szablon wstawiony w roku 2014 8 pkt. Szablon wstawiony w roku 2008 14 pkt.
Szablon wstawiony w roku 2019 3 pkt. Szablon wstawiony w roku 2013 9 pkt. Szablon wstawiony w roku 2007 15 pkt.
Szablon wstawiony w roku 2018 4 pkt. Szablon wstawiony w roku 2012 10 pkt. Szablon wstawiony w roku 2006 16 pkt.
Szablon wstawiony w roku 2017 5 pkt. Szablon wstawiony w roku 2011 11 pkt.
Szablon wstawiony w roku 2016 6 pkt. Szablon wstawiony w roku 2010 12 pkt.

Regulamin konkursu[edytuj | edytuj kod]

Więcej szczegółów na temat konkursu i nagród znajduje się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie Wikimedia Polska.