Wikipedia:Dzień Wikipedii 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Ta strona powstała w celu skoordynowania obchodów Dnia Wikipedii w 2009 roku.

Poniżej przedstawiamy, jakie inicjatywy zostały zaplanowane na ten rok obchodów.

  1. 8 przejrzeń artykułów na ósmy Dzień Wikipedii – 17 listopada 2008 polskojęzyczna Wikipedia zrobiła krok na przód w kierunku podnoszenia jakości artykułów, wprowadzając wersje przejrzane. Obecnie jesteśmy na etapie objęcia wszystkich artykułów tym systemem, pomóż nam i oznacz z tej okazji co najmniej 8 artykułów, które nie posiadają jeszcze ani jednej wersji przejrzanej.
  2. Wikipedia:Sprzątanie Wikipedii – jeżeli jeszcze nie brałeś w tym udziału, dziś możesz zacząć. Aby poprawiać jakość Wikipedii, ciągle nam jeszcze brakuje rąk do pracy.
  3. Spotkanie w Poznaniu – a może uda ci się namówić paru wikipedystów z twojej okolicy, by spotkać się podczas weekendu i omówić kilka spraw związanych z Wikipedią.
  4. 14 stycznia o godz. 17.00 w Olsztynie odbyło się spotkanie w bibliotece multimedialnej Planeta 11. Trójka olsztyńskich wikipedystów pokazała jak edytować Wikipedię kilku uczestnikom "z miasta", w wieku od lat kilku do złotej jesieni. Powstało hasło Planeta 11, założone zostały 3 nowe konta i dopisaliśmy maciupinkę informacji do kilku haseł. Rozdawana była także płyta CD z "Wikiencyklopedią Warmii i Mazur". Było kilka informacji w lokalnej prasie i dwóch rozgłośniach radiowych (co najmniej). Także wczoraj urodził się pomysł "Kawiarenki wikipediowej" z podręczną regionalną biblioteczką oraz "dyżurami" doświadczonych wikipedystów, którzy pomogą zrobić pierwszy krok. Pierwsza taka "kawiarenka" będzie w Olsztynie (kamienica Naujacka, MOK, salka "informacji kulturalnej"), o inne "prowincjonalne" zabiegamy. Szczegóły niebawem (mam nadzieję). W mediach oczywiście pisano i mówiono o Dniu Wikipedii (to inni "niewikipediowi" nas zmobilizowali i poprosili o udział) i o Wikipedii.
  5. Ukazał się (został zamknięty) trzeci numer biuletynu Stowarzyszenia Wikimedia Polska