Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(2/2020) Patkro12 – Tokyotown8

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wniosek o arbitraż w sprawie Tokyotown8

Informacje wstępne

Administrator Tokyotown8 narusza według mnie uprawnienia administratorskie usuwając wszelkie edycje niezgodne z jego poglądami bez przedyskutowania zmian. Upiera się również że kontrowersyjny źródła (książka aktywnej polityk, która nie jest ekspertem z dziedziny socjologii) jest odpowiednim i neutralnym źródłem dla tego artykułu.

Stan faktyczny i dowody

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo&action=history https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Planned_Parenthood&action=history https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Pocz%C4%99cie&diff=prev&oldid=58606683&diffmode=source

Podjęte środki przedarbitrażowe

Dialog podjęty poprzez dyskusję okazał się bezskuteczny, przeniósł się na argumenty ad personam i utwierdził mnie we wrażeniu że nie miał on na celu załagodzenia sporu przez administratora tylko zakrzyczenie mnie oraz wybiórcze stosowanie argumentów i odnoszenie sie do niech. Od początku dyskusji zakładał u mnie złą wolę. Nie potrafię prowadzić dalej dyskusji z tym człowiekiem ponieważ nie widzę z jego strony ani dobrej woli ani chęci normalnej wymiany zdań.

Potwierdzenie

Dyskusja wikipedysty:Tokyotown8#Wniosek do Komitetu Arbitrażowego

Decyzja Komitetu Arbitrażowego

Komitet Arbitrażowy postanowił wniosek odrzucić. W ocenie członków Komitetu kwestionowane edycje w obrębie haseł: Małżeństwo, Planned Parenthood i Poczęcie miały charakter merytoryczny, a zgodnie z Polityką arbitrażu takie spory nie są rozstrzygane przez Komitet. W skarżonych edycjach Tokyotown8 nie używał narzędzi administracyjnych, więc nie mogło także dojść do ich nadużycia. Arbitrzy zwracają także uwagę na regulację, która zastrzega, iż złożenie wniosku powinno być traktowane jako ostateczny środek rozwiązywania konfliktów, tymczasem (gdyby nawet charakter sporu podlegał ocenie KA) wnioskodawca nie podjął żadnych działań zmierzających do rozwiązania konfliktu. Za odrzuceniem wniosku głosowało 8 arbitrów. Żaden z arbitrów nie głosował za przyjęciem wniosku i żaden nie wstrzymał się od głosu. W imieniu Komitetu, Jacek555 00:07, 5 lut 2020 (CET)