Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(8/2010) AMIJK - Bukaj, Michał Sobkowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wniosek o arbitraż

  • Bukaj użył wobec mnie ataku osobistego [1], a gdy zwróciłem mu uwagę, zablokował mnie na 2 tygodnie. Po upływie blokady zwróciłem się do niego najgrzeczniej jak umiałem [2] i wtedy wtrącił się, zawsze wtykający nos w nie swoje sprawy Michał Sobkowski. Nałożył mi blokadę za ataki osobiste, których nie popełniłem. Proszę o przeprosiny od Bukaja i karę dla Sobkowskiego. Z poważaniem,

--AMIJK (Dyskusja)

Potwierdzenie

  • Powiadomiłem Sobkowskiego [3] i Bukaja [4].

Decyzja Komitetu Arbitrażowego

Komitet Arbitrażowy postanowił odrzucić wniosek. Złożenie wniosku o arbitraż powinno być traktowane jako ostateczny środek rozwiązania konfliktu. Tymczasem wnioskodawca nie wykazał, aby podjął jakiekolwiek starania zmierzające do wyjaśnienia sprawy, np. skontaktowanie się z którymkolwiek z administratorów.

Za odrzuceniem wniosku opowiedziało się 9 arbitrów, wszyscy arbitrzy wzięli udział w głosowaniu.

Jednocześnie Komitet Arbitrażowy krytycznie odniósł się do ponowienia ataku osobistego wobec Michała Sobkowskiego przez wnioskodawcę, mimo że w decyzji o odrzuceniu wniosku (7/2010) zwrócił mu uwagę na niestosowność użytych słów. Arbitrzy przypominają, że wikipedysta, który składa wniosek o arbitraż zawierający obraźliwe i niewłaściwe komentarze wobec innych użytkowników projektu, może ponieść konsekwencje ich użycia. Komitet informuje, że powiadomi administratorów subskrybujących listę dyskusyjną wikiadmins o dopuszczeniu się ataków osobistych przez AMIJK-a we wniosku o arbitraż.

W imieniu Komitetu Arbitrażowego, Wiktoryn <odpowiedź> 21:39, 29 kwi 2010 (CEST)