Wikipedia:Konferencja Wikimedia Polska 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Budynek Zespołu Szkół Leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży

Konferencja Wikimedia Polska 2007 odbyła się w dniach 1-3 maja 2007 w Zespole Szkół Leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży.

Wydarzenia[edytuj | edytuj kod]

28 kwietnia[edytuj | edytuj kod]

Wprawdzie do konferencji jeszcze kilka dni, ale już pierwsi wikipedyści zawitali do Białowieży. Pierwszy przyjechał Paweł. Droga do Białowieży z południa wygodna i szeroka, ale uwaga na korki pod Wyszkowem! W sobotę ciągnął się na długości 15 km.
Pod wieczór przyjechała Jadwiga, nieco kwaśna, bo na rogatkach Białowieży samochód zatrzymała miejscowa władza :-) i skończyło się mandatem. No cóż, porządek musi być, nie wolno 90 km przez Białowieżę jeździć. Od niedzieli mają czekać na pozostałych wikipedystów, więc wszystkich zmotoryzowanych, w najgłębszej tajemnicy tu ostrzegam.
A na miejscu witał wszystkich Beentree, otwarty i serdeczny, od razu minęło zmęczenie po całodziennej podróży.

29 kwietnia[edytuj | edytuj kod]

W Białowieży słonecznie i ciepło, temperatura powietrza 20°C. Goście wyruszyli na zwiedzanie okolicy, wykorzystują ostatnie chwile, bo po obiedzie Beentree zagoni wszystkich do układania materiałów konferencyjnych, do pomocy przyjdą też jego uczniowie.
Czekamy na Novą, hallo, Wrocław!

W godzinach popołudniowych dociera Nova z rodziną, dowiedziawszy się wcześniej, że cerkiew to nie to samo co kościół i należy dokładniej czytać instrukcję dojazdu. Dziewięć godzin jazdy samochodem nie pokonało ducha wiki i po kolacji wszyscy siedzimy w pracowni w internacie i czytamy pocztę, sprawdzamy obserwowane i ogólnie nadrabiamy zaległości. W okolicznościach nie do końca tajemniczych, bo w wyniku inspiracji napitkiem, powstaje artykuł miodownik melisowaty. A jutro dzień pełen pracy i powitań, czekamy na Was!

30 kwietnia[edytuj | edytuj kod]

Większość przyjechała, ciepło przywitana, zakwaterowana i nakarmiona właśnie smacznie śpi, żeby z rana w pełni gotowości stawić się na wykładach. Pracownia komputerowa jednak nie świeci pustkami, toczą się rozmowy i dyskusje nad ostatecznym kształtem pierwszego dnia konferencji, a w tym nad szczegółami warsztatów z Commons. Po raz kolejny omawiamy kwestię jak najlepiej fotografować rośliny. Jutro oficjalnie zaczynamy.

1 maja[edytuj | edytuj kod]

2 maja[edytuj | edytuj kod]

3 maja[edytuj | edytuj kod]

Podziękowania[edytuj | edytuj kod]

Serdeczne podziękowania dla Beentree! Z podziwem wielkim, że tak duża impreza mogła być dziełem jednego człowieka. Na konferencji chodziły pogłoski, że już więcej konferencji wiki nie będzie, bo gospodarz tak wysoko ustawił poprzeczkę :-)
Dziękujemy za życzliwość wszystkim, którzy wspierali Konferencję, Panu Wójtowi, Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół Leśnych, sponsorom. Dziękujemy tym, którzy przybliżyli nam piękno tej ziemi: pracownikom muzeum, naszym przewodnikom po ścieżkach puszczy. Prosimy o przyjęcie podziękowań Księdza Proboszcza z cerkwi. Dziękujemy pracownikom internatu, w którym nocowaliśmy i w którym nas smacznie żywiono (przepraszamy za wszystkie spóźnienia na posiłki :-)
i całej Białowieży za niezapomniane wrażenia i gościnność :-) Jadwiga 11:47, 6 maja 2007 (CEST), Wulfstan 17:20, 6 maja 2007 (CEST)

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]