Wikipedia:Narzędzia/interwiki-langlist

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okienko, pokazujące się po najechaniu kursorem na ikonę „języki” koło czerwonego linku

Interwiki-langlist – narzędzie, które współpracuje z czerwonymi linkami, utworzonymi za pomocą {{link-interwiki}}. Link do obcojęzycznego artykułu lub Wikidanych jest zastępowany ikonką wyboru języka. Najechanie na nią kursorem powoduje wyświetlenie listy języków, w których dany artykuł istnieje.

Użytkownicy mobilnej wersji Wikipedii mogą wywołać panel z wyborem języka także po kliknięciu czerwonego linku. Wtedy wyświetlony zostaje również przycisk pozwalający utworzyć artykuł. Zrzuty ekranu można zobaczyć tutaj.

Lista języków jest sortowana według wyróżnień, przyznanym artykułom. Na początku wyświetlają się medalowe (oznaczone złotym kółeczkiem), potem dobre (ze srebrnym), a na końcu pozostałe. Jeśli na dany temat powstało więcej niż kilkanaście artykułów, lista jest domyślnie ograniczona do kilku pozycji sugerowanych (pobranych z rozszerzenia ULS).

Narzędzie powstało, by ułatwić przejście do artykułów obcojęzycznych na dany temat. Szablon {{link-interwiki}} pozwala umieścić link do Wikidanych, które nie są bardzo przyjazne przeciętnemu czytelnikowi Wikipedii. Co więcej, sekcja z interwiki na stronie danego elementu znajduje się na samym dole, co dodatkowo zmniejsza szansę, by taka osoba z niej skorzystała.

Instalacja[edytuj | edytuj kod]

Narzędzie dostępne jest w Preferencjach w zakładce Gadżety w sekcji „przeglądanie stron”. (opis: „Rozszerzenie szablonu {{link-interwiki}} o wyskakującą listę języków, w których artykuł istnieje. (więcej informacji)”)

Kod źródłowy[edytuj | edytuj kod]

Kod źródłowy narzędzia znajduje się tu: JS i CSS.