Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Burmistrzowie Cieszyna/weryfikacja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Burmistrzowie Cieszyna[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Artykuł otrzymał medal w 2007. W 2009 Adi bez żadnego trybu przeniósł go do LnM, choć artykuł poza częścią z listą zawierał całkiem spory fragment tekstu dotyczący historii Urzędu Burmistrza. Od tego czasu w artykule poza kosmetycznymi drobiazgami technicznymi zostały dodane trzy bieżące nazwiska osób piastujących to miejsce. Przywróciłem w artykule oryginalne wyróżnienie. W artykule świeci 10+ czerwonych linków. Mimo dużej liczby przypisów spora część treści jest całkowicie pozbawiona źródeł (te są głównie do listy). I zasadnicze pytanie, czy to jest Artykuł czy Lista? ~malarz pl PISZ 15:54, 15 kwi 2020 (CEST)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
  1. Jeżeli to jest AnM - to powinien stracić wyróżnienie. Jeżeli to jest LnM - to powinno stracić wyróżnienie. Pierwsza część hasła jest uźródławiana "tak jak się kiedyś robiło", czyli teraz nie dostałaby DA (brak przypisów w tekście). Całe akapity bez przypisu itp. Sam tak pisałem teksty, które traciły wyróżnienia, więc wiem że po prostu wiki się zmieniła i teraz takie hasło nie może być medalem. Jeżeli chodzi o spisy, to przy części (np "Burmistrzowie w latach 1922-1945") nie ma żadnego przypisu. Jeżeli chodzi o potencjalnie LnM, to nadal kwestia przypisów powoduje usunięcie wyróżnienia. Dodatkowo jest kwestia autoency burmistrzów. Jeżeli uznamy że burmistrzowie Cieszyna są autoency, to tam jest całe stado czerwonych linków (ale już za trzykrotnego burmistrza Bogdan Ficek, który dla niedoświadczonego oka jest ency hasło nie powinno dostać wyróżnienia) . PMG (dyskusja) 16:20, 15 kwi 2020 (CEST)
  2. Jak wyżej, brak przypisów, "gołe" linki, błędne użycie dużej litery, czerwone linki. Za odebraniem medalu. Kelvin (dyskusja) 10:47, 19 kwi 2020 (CEST)
Podsumowanie

Zgodnie z wnioskiem i głosami w dyskusji – odznaczenie zweryfikowano negatywne. Dość symboliczne uźródłowienie, a i zakres artykułu wąski jak na medal. Jacek555 17:19, 15 maj 2020 (CEST)