Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Katastrofa kolejowa pod Otłoczynem/weryfikacja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Katastrofa kolejowa pod Otłoczynem[edytuj | edytuj kod]

Zdecydowanie to nie jest artykuł na medal, wiele akapitów jest pozbawionych źródeł. Mało przypisów, tylko dwie pozycje bibliograficzne. Film dokumentalny zdecydowanie nie powinien być źródłem do artykułu na medal. Kilka pięknych kwiatków z artykułu na medal:

  • Akapit "Opisane wyżej hipotezy są błędami logiczno-językowymi wysuwanymi na podstawie dowodu z braku dowodów Autorzy tych hipotez stwierdzają: ... a może to tylko czysta przekora powoduje nami, by jednak jakiś znak zapytania postawić" to zdecydowanie twórczość własna, poza tym fragment o przekorze nie został stwierdzony przez autorów hipotez tylko przez lektora w odcinku o katastrofie.
  • Wiele hipotez zostało napisanych tylko na podstawie filmu dokumentalnego.
  • Tak samo fragment Niepisaną tradycją wśród maszynistów z Bydgoszczy i Torunia jest zwyczaj podawania sygnału Rp 1 Baczność w momencie mijania miejsca katastrofy - czysta twórczość własna bez źródeł z linkiem do nagrania przejazdu pociągu.
  • Fragment dostępne ekspertyzy nie wspominają o bliskości poligonu wojskowego sąsiadującego z torami kolejowymi i związanych z tym „teoretycznie możliwych konsekwencjach” - kolejny przykład twórczości własnej przepisanej z wypowiedzi lektora filmu dokumentalnego.
  • Cały olbrzymi rozdział "Dochodzenie i ustalenie przyczyny wypadku" jest pozbawiony jakiegokolwiek przypisu. Informacje o pociągach, komunikat PAP - to wszystko bez źródeł. --Tymostemus (dyskusja) 22:49, 8 kwi 2021 (CEST)
  • @Tymostemus, zgodnie z regulaminem „Artykuł do weryfikacji medalu może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PdAnM”, a „Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik zarejestrowany co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej od czasu pierwszego logowania”. Proszę więc stosować się do regulaminów. Twoje jedyne edycje po zarejestrowaniu to powyższe zgłoszenie. Wydaje się ono być zasadne, ale wróć z nim po spełnieniu wymagań regulaminowych pod względem stażu. Nie chodzi to tylko o samą administracyjną zgodność z regulacjami, ale brakuje Ci także wiedzy technicznej. Szablonu licznika zgłoszenia nie twórz ręcznie. Poprawny tworzy się automatycznie po skorzystaniu z generatora na dole strony Wikipedia:Propozycje_do_Artykułów_na_Medal. Póki co, tę dyskusję zamykam. Jacek555 08:13, 10 kwi 2021 (CEST)