Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Maj

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
  • Głosy przeciw:
  1. DingirXul Dyskusja 00:03, 30 maj 2009 (CEST) wymieszane bez składu i ładu kilka watków, kupa grafik bez zwiazku, nedzne 5 przypisów bez szablonów, temat ledwo liźniety ze tak to ujme, z tego i DA nie dałoby sie wycisnac, nie wspomne o stylu
  2.  Przeciw Yusek (dyskusja) 13:28, 31 maj 2009 (CEST) Artykuł niedopracowany, słaby zawiera mało informacji.
  3. kićor wrzuć jakiś txt! 21:16, 31 maj 2009 (CEST) Artykuł co najwyżej poprawny. Tezę o zimnych ogrodnikach - koniecznie uźródłowić! Brakuje informacji o miesiącu w literaturze, kulturze, piosence... Nawet tytuł podsunę: "Wyjątkowo zimny maj" :). A etnografia? Skąd przesąd, że majowe małżeństwa sa nieszczęśliwe? Lista imion trąci OR. Albo wszystkie albo żadne. Już pomijam polonocentryczność w opisie świąt - przypominam że to nie jest polska wikipedia a polskojęzyczna. Et ad nauseam...
  4.  PrzeciwApokaliptyk (dyskusja) 17:00, 1 cze 2009 (CEST) Wolne żarty. W maju łąki mienią się różnymi kolorami. Gdy zaczyna kwitnąć mniszek lekarski, to na łąkach dominuje kolor żółty. Po przekwitnięciu mniszka, łąki bywają różowe. Następnie kwitnące jaskry, nadają łące kolor żółty. Twórca artykułu powinien być encyklopedystą, a nie kolorystą. Na jaki atlas meteorologiczny powołuje się autor, pisząc Od 12 do 15 maja panują najchłodniejsze dni? Ergo, maj to najchłodniejszy miesiąc roku. O to chodziło? W lesie można spotkać jaszczurki, padalce i zaskrońce. Nigdzie i nigdy indziej? 3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Koniec XVIII w. to wyścigi, kto pierwszy uchwali konstytucję? Imieniny wymienione tendencyjnie, święta podobnie. Artykuł, który jeszcze długo nie powinien marzyć nawet o DA.
  5. Roddick (dyskusja) 13:23, 4 cze 2009 (CEST) Bez przesady... Zarzuty takie jak u poprzedników.
  6.  Przeciw Olga007 (dyskusja) 16:01, 16 cze 2009 (CEST) Jestem przeciw, bo jest zakrótki. Sekcje także krótkie.
  7. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 22:45, 18 cze 2009 (CEST) przecież to kuleje językowo, nadaje się do dopracowania.
  8. W maju zakwitają konwalie, piwonie, czerwone maki , niezapominajki, czeremcha, odmiany lilaków, irga, złotokap, jaśmin i tawuła. W ogródkach domów kwitną tulipany i narcyzy. Z drzew parkowych zaczynają kwitnąć klony i kasztanowce. W maju łąki zmieniają swoje kolory. Gdy zaczyna kwitnąć mniszek lekarski, to na łąkach dominuje kolor żółty. Po przekwitnięciu mniszka, łąki są różowe. Następnie kwitnące jaskry, nadają łące kolor żółty. Na polach zielenią się oziminy, żółci się rzepak i wschodzą buraki. W zbożach zaczyna kwitnąć rumianek i kwiaty powoju. W lasach kwitnie borówka czarna i borówka brusznica. Na polankach leśnych kwitnie na biało krzew maliny. Na leśnych polanach spotyka się motyle m.in. paź królowej i rusałka admirał. Pod wieczór rozpoczynają swe loty chrabąszcze. Maj dla ptaków leśnych jest porą lęgów. Można spotkać też m.in. jaszczurki, padalce i zaskrońce[7].. Toż to wygląd jak plagiat z Ilustrowanej Encyklopedii Przedszkolaka... Gaj777 dyskusja 23:21, 19 cze 2009 (CEST)
  9.  Przeciw Przede wszystkim za mało treści jak na medal, nie wyczerpuje do końca tematu, brak linków zewnętrznych, za mało przypisów i źródeł(jakby się postarać to można więcej tych źródeł znależć). Trochę dopracować to nada się chociaż na DA Rw23 (dyskusja) 10:35, 24 cze 2009 (CEST)
  • Dyskusja: