Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Triumf Kleopatry

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Triumf Kleopatry[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie
Tłumaczenie medalowego hasła z EnWiki. Prawdopodobnie najlepsze polskojęzyczne źródło informacji na temat obrazu. Podczas głosowania nad przyznaniem DA nie pojawiły się poważniejsze zastrzeżenia. Głównym autorem hasła jest: Nelya~plwiki. Zapraszam do dyskusji! Kobrabones (dyskusja) 23:30, 23 maj 2023 (CEST)
Uwagi merytoryczne
  1. Teraz nasunęła mi się uwaga: „W drugiej dekadzie XIX wieku Etty cieszył się powszechnym uznaniem wśród pracowników i studentów Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych, szczególnie z powodu umiejętności użycia kolorów i realistycznego oddawania tonów skóry. Pomimo że począwszy od 1811 wystawiał na każdej organizowanej przez Akademię Summer Exhibition, nie cieszył się znaczącym zainteresowaniem komercyjnym ani ze strony krytyków.” – sprzeczność w jednym akapicie, ponadto o odbiorze dzieł Etty’ego przed Triumfem Kleopatry nie ma informacji w głównej części artykułu. Ironupiwada (dyskusja) 19:24, 20 cze 2023 (CEST)
    @Ironupiwada Obawiam się bez dostępu do źródeł mało zdziałamy. Etty nie jest popularnym malarzem wśród polskich wydawnictw. Więc nawet mimo chęci mało zdziałam. Czy mogę Cię uprzejmie prosić żebyś powiedział o tym problemie na enwiki? [1] Mają aktywny projekt, sam bym się tym zajął. Niestety moje kompetencje językowe szczególnie z Pl na Ang są dość niskie. SkrzydlatyMuflon Pisz tutaj 00:41, 23 cze 2023 (CEST)
    @SkrzydlatyMuflon Już zauważyłem, co się stało: artykuł w stosunku do wersji anglojęzycznej został pozbawiony sekcji Background, która widnieje teraz w biogramie Etty’ego. Pozwoliłem sobie dodać we wstępie przypisy do informacji, które nie pojawiają się dalej w haśle Triumf Kleopatry (nie mam pomysłu, jak umieścić informacje z przypisami pod leadem). Teraz już nie widzę przeszkód ku odznaczeniu. Ironupiwada (dyskusja) 18:43, 9 lip 2023 (CEST)
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
  1. SkrzydlatyMuflon Pisz tutaj 12:52, 14 cze 2023 (CEST)
  2. PMG (dyskusja) 21:30, 3 lip 2023 (CEST)
  3. Ironupiwada (dyskusja) 18:44, 9 lip 2023 (CEST)
  4. Radagast13 (dyskusja) 14:36, 22 lip 2023 (CEST)