Przejdź do zawartości

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Ateizm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Artykuł w wyczerpujący sposób przedstawia temat. Wydaje mi się, że zasługuje na miano dobrego artykułu. Olaf @ 13:20, 11 kwi 2008 (CEST)

  • Głosy za:
  1.  Za ToSter (dyskusja) 13:31, 11 kwi 2008 (CEST) (jednak się zgadzam z dyskusją, za mało się przyjrzałem - jeszcze trochę brakuje)
     Za Jestem zdecydowanie za. Dobry art na potrzebny temat, jasno i ładnie napisany. --Adam81w (dyskusja) 22:18, 18 kwi 2008 (CEST) Mniej niż 100 edycji w przestrzeni głównej. Gytha (dyskusja) 17:06, 19 kwi 2008 (CEST)
  • Głosy przeciw (podaj, co należy poprawić):
  1. Argumenty ateistów, uwagi to sieją POVem aż miło. Reszta tekstu także - wszędzie określenia "oceniające". W takim temacie, ponadto, niezbędne jest stosowanie przypisów szzczegółowych. W tej formie niestety daleko mu do. ale to też "wina" tematyki. Masur juhu? 19:52, 11 kwi 2008 (CEST) zobacz też także do przeczyszczenia - co jest linkowane w tekście drugi raz być nie musi, reszta to chyba jest w kategorii. A, i nic o "religiach-pariodach", choćby NRJ, co silnei związane jest z tematem. Masur juhu? 19:54, 11 kwi 2008 (CEST)

Hm a niby czemu NRJ jest silnie związany z tym tematem? Ateizm to nie jest żart. To normalne podejście do świata. --Adam81w (dyskusja) 22:18, 18 kwi 2008 (CEST)

  1. Coś w tym jest, nie przyjrzałem się tym argumentom ateistów. Olaf @ 21:28, 11 kwi 2008 (CEST)
  • Dyskusja:
  • Chciałbym poprzeć artykuł na ten temat, ale nie mogę. Dobry artykuł powinien mieć ściłe powiązanie między treścią, a źródłami. Poza tym mamy tu dość obszerne przedstawienie historycznego rozwoju i długą tabelę, a przydałoby się więcej o aspektach społecznych, psychologicznych. Temat wart jest lepszego opracowania. Poza tym z doświadczenia wikipedycznego wiem, że w dyskusjach nad artykułami dotyczącymi kwestii światopoglądowych nie sposób dojść do konsensusu... Kenraiz (dyskusja) 20:55, 11 kwi 2008 (CEST)
  • Brak jest nakreślenia wątków około-ateistycznych w filozofii Wschodu (o tyle "około-", że samo interesujące nas pojęcie ma przecież pochodzenie europejskie). Pomijam już nacechowane nieco ignorancją "przyklejanie" ateizmu do nauk buddyjskich, interesują mnie bardziej inne systemy wytrącone z braminizmu - spośród sześciu ortodoksyjnych szkół filozofii indyjskiej przynajmniej jedna (sankhja) jest otwarcie ateistyczna, a w jodze element boski traktowany jest pomocniczo i drugorzędnie. Warunkiem dotarcia do ogólnie rozumianego wyzwolenia jest tam nawet odrzucenie pokusy przyjęcia zdolności właściwych bogom (patrz M.Eliade, Joga. Nieśmiertelność i wolność, rozdział Samadhi bez podpory). Ja nie mówię że to musi być w dobrym artykule, ja widzę tylko, że ktoś się tą stroną zajmuje, portal prowadzi - i chciałbym mu wskazać na nietknięte w tekście zagadnienie. Pzdr, Gau 13:56, 15 kwi 2008 (CET)
  • Abstrahując od istotniejszych problemów, linki wewnętrzne są strasznie bałaganiarskie: typu nawet Żiżki (zapewne Jan Žižka) czy Rober Diabeł (Robert Diabeł?). No i mam duże wątpliwości co do łączenia herezji z ateizmem... Gytha (dyskusja) 10:58, 16 kwi 2008 (CEST)