Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Boeing T-7 Red Hawk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Boeing T-7 Red Hawk[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja zakończona
Rozpoczęcie: 29 stycznia 2020 22:27:20 Zakończenie: 12 lutego 2020 22:27:20

Witam wszystkim, nie mam drastycznie dużego doświadczenia w pisaniu haseł DA, zatem moja propozycja opiera się na mojej skrajnie narcystycznej opinii...to zajefajny artykuł jest :) A na poważnie, bez przesady, mam nadzieję, na wskazanie błędów, uchybień, nieścisłości, niedoskonałości, co jest nie zrozumiałe, nie wyjaśnione. Ja już pewnych rzeczy pewnie nie dostrzegam. Zapraszam do pytań i sugestii. Tokyotown8 (dyskusja) 22:27, 29 sty 2020 (CET)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
  1. Dziwne rozwiązanie – ani to przypisy bibliograficzne, ani bibliografia – źródła wskazane są za pomocą odnośników, ale zbiorczo dla całych bloków tekstu (np. sekcja "Program T-X" – lity tekst na cały ekran na końcu z... 8 odnośnikami). Nie pozwala to na powiązanie informacji ze źródłem, z którego pochodzi, a to już od dawna standard dla artykułów wyróżnianych... Kenraiz (dyskusja) 23:42, 29 sty 2020 (CET)
    Ok, taką przyjąłem technikę. Wiele tych informacji się powtarza-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:49, 29 sty 2020 (CET)
    To nie "technika" to pseudo-przypisy. 5 standardowych stron maszynopisu i na koniec 7 przypisów. Skoro i tak, żeby sprawdzić dowolny drobiazg mam przeczytać 31 stron cytowanych artykułów, to równie dobrze może być bibliografia...--Felis domestica (dyskusja) 00:45, 30 sty 2020 (CET)
    Czyli co Twoim zdaniem? Powinienem to wszystko przenieść do bibliografii?-- Tokyotown8 (dyskusja) 00:51, 30 sty 2020 (CET)
    Byłoby gorzej. By artykuł mógł być wzorcowy poszczególne informacje (części zdań, zdania, czasem cały akapit) muszą mieć wskazane źródło/źródła, na którym zostały oparte. We wzorcowym artykule różne informacje z różnych źródeł nie mogą mieć zmieszanych odnośników na końcu całych bloków tekstu. Takie artykuły podobnie jak te z bibliografią na końcu czasem łatwiej napisać od nowa, niż rozszyfrowywać, co skąd pochodzi. Nie da się dobrze napisać artykułu do wyróżnienia na bieżąco nie wskazując źródeł do kolejno wprowadzanych informacji. Kenraiz (dyskusja) 10:19, 30 sty 2020 (CET)
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez