Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Bojkot S-Bahn w Berlinie Zachodnim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bojkot S-Bahn w Berlinie Zachodnim[edytuj | edytuj kod]

Wspólne dzieło moje i IP-ka, który znalazł dodatkowe źródła o dalszym przebiegu bojkotu, do których ja nie mogłem niestety dotrzeć. Bardzo ciekawy, choć w Polsce mało znany temat. W zasadzie tam nie ma nic do dodania. kićor =^^= 23:20, 14 lut 2021 (CET)

Uwagi merytoryczne
  1. Myślę, że dla lepszego zrozumienia artykułu przez czytelnika warto dodać parę zdań, jak wyglądała sieć S-Bahn w Berlinie Zachodnim - ile linii przebiegało przez BZ, jakie znaczenie miała po wybudowaniu Muru. W niemieckiej wersji artykułu tego nie ma, ale tam jest znacznie bardziej rozbudowany artykuł o S-Bahn. rdrozd (dysk.) 23:48, 16 lut 2021 (CET)
    Dodam w weekend. Dzięki za uwagę. kićor =^^= 00:02, 17 lut 2021 (CET)
    Tyle ile się dało :) Zrobione kićor =^^= 21:09, 18 lut 2021 (CET)
  2. To nie jest jasno przedstawione, a budzi we mnie różne wątpliwości: skąd pochodzili pracownicy DR obsługujący S-Bahn w Berlinie Zachodnim? Początkowo (odruchowo) myślałem, że to byli pracownicy z Berlina wschodniego, ale potem zacząłem odnosić wrażenie, że załogi pociągów były złożone z ludzi z Berlina Zachodniego. Czy następowała zmiana obsługi na granicy? To o tyle istotne, że najpierw masowe zwolnienia pracowników i skargi do sądów pracy, a potem samowolne odejścia pozostałych inaczej by wyglądały w realiach NRD a inaczej w realiach Berlina Zachodniego. Gżdacz (dyskusja) 13:31, 21 lut 2021 (CET)
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
  1. rdrozd (dysk.) 23:48, 16 lut 2021 (CET)