Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Cerkiew Cudownego Zbawiciela w Rogawce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Cerkiew Cudownego Zbawiciela w Rogawce[edytuj | edytuj kod]

Kompletny opis wiejskiej cerkwi o nieco ponad 150-letniej historii, świątyni parafialnej od 1996. Loraine (dyskusja) 00:26, 10 sty 2014 (CET)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
  1. Potrzeba więcej ilustracji. Jak na encyklopedyczny, dobry artykuł o budowli jedno zdjęcie to strasznie ubogo. Chciałoby się zobaczyć wnętrze, główną ikonę, widoki na cerkiew z innych kierunków. Gżdacz (dyskusja) 06:44, 10 sty 2014 (CET)
To prawda, że chciałoby się :/ Niestety o zdjęcia wnętrz cerkwi w Polsce, zwłaszcza wiejskich, jest trudno - jeśli nie załatwi się szczególnego pozwolenia na fotografowanie (jak w czasie jednej z Wikiekspedycji), pozostaje przyjście w okolicach godzin nabożeństwa i robienie zdjęć, kiedy nikt nie zwraca na to uwagi. Brak dodatkowych fotografii z zewnątrz w naszych zasobach częściowo rekompensuje link zewnętrzny, jaki dodałam. W świetle tego możemy chyba uznać, że obecność tylko 1 ilustracji nie dyskwalifikuje hasła w tym głosowaniu. Loraine (dyskusja) 09:26, 10 sty 2014 (CET)
  • Kiedyś miałem osobistą styczność z biskupem siemiatyckim Jerzym (teraz jest też ordynariuszem praowsławnym Wojska Polskiego). Zrobił na mnie wrażenie sensownego i życzliwego człowieka. Mogę do jego biura pójśc i poprosić o zgodę, choć chętnie poradziłbym się wcześniej kogoś, kto już takie prośby składał. Jednak ze względu na odelgłość i brak umiejętności sam nie pojadę robić zdjęć. Gżdacz (dyskusja) 10:05, 10 sty 2014 (CET)
  • Jeśli chodzi o takie prośby, to zgodę od arcybiskupa białostockiego dostała Wikiekspedycja 2009. Ale nie mam pojęcia, który z jej uczestników się o nią ubiegał (może coś więcej powie @Polimerek?)
Dostrzeżone braki językowe
  1. Trochę trudna do zrozumienia jest informacja o wezwaniu. Trzeba by ujednolicić zapis cudownych obrazów (italikiem). Odmienne określenie wezwania w Katalogu zabytków sztuki w Polsce można wspomnieć, ale mimo chodem – przecież to żadne źródło dla określenia wezwania. Natomiast warto wyraźnie jako historyczne opisać wezwanie Szymona Słupnika, wspomniane w tym źródle. Teraz zdanie o informacjach z Katalogu sugeruje, że to kolejne, alternatywne wezwanie. Kenraiz (dyskusja) 22:09, 20 sty 2014 (CET)
Akapit o wezwaniu został skorygowany, teraz mam nadzieję, że bez problemu wiadomo, o co chodzi. Loraine (dyskusja) 22:38, 20 sty 2014 (CET)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
  1. Żyrafał (dyskusja) 10:21, 11 sty 2014 (CET)
  2. Kenraiz (dyskusja) 22:09, 20 sty 2014 (CET)Drobna uwaga do redakcji informacji o wezwaniu.
  3. Roch Mściwój (dyskusja) 21:37, 22 sty 2014 (CET)