Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Medaliści igrzysk olimpijskich w curlingu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Medaliści igrzysk olimpijskich w curlingu[edytuj | edytuj kod]

Lista medalistów dopracowana na wzór wcześniej wyróżnionych artykułów tego typu. Sytuacja podobna jak w przypadku hokeistów i hokeistek – mnogość czerwonych linków, których raczej nie ma szans uzupełnić (a gdyby się udało, to po igrzyskach w Pekinie znów będzie czerwono – Allgau, nasz jedyny spec od curlingu, nie edytuje ostatnio zbyt regularnie, a jego następców nie widać), dyskwalifikuje zgłoszenie do listy na medal. Dlatego zgłaszam do DA. Szoltys [Re: ] 16:37, 18 wrz 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Dyskusja
Czy ja dobrze rozumiem? Mnogość czerwonych linków dyskwalifikuje artykuł do nominacji do listy na medal? Przecież to nielogiczne, D kuba (dyskusja) 12:04, 20 wrz 2020 (CEST)
@D kuba, jeżeli lista zawiera spis linków do innych haseł, to wszystkie hasła stanowiące główny temat listy muszą istnieć (zob. też 1, 2). Szoltys [Re: ] 12:30, 20 wrz 2020 (CEST)
przecież to jakaś bzdura jest. Oceniamy konkretne hasło, a nie tematykę okołohasłową i inne, pokrewne hasła. Na tej samej zasadzie nie powinniśmy zgłaszać do medalu artykułów, w których są czerwone linki do haseł związanych z nominowanym artykułem. Zresztą w podobnym tonie wypowiadał się już w 2008 roku Przykuta na stronie dyskusji przytoczonej przez Ciebie stronie pomocy, D kuba (dyskusja) 12:52, 20 wrz 2020 (CEST)
Jak widać czerwone linki nie uniemożliwiają przyznania jakiegoś wyróżnienia :) Zasada jest świetna – to hiperłącza są siłą Wikipedii. Nedops (dyskusja) 12:57, 20 wrz 2020 (CEST)
@D kuba, jeżeli uważasz to za bzdurę, to śmiało rozpoczynaj dyskusję w kawiarence. Jak na razie jednak zasady są takie, że LnM musi składać się z niebieskich linków do wszystkich artykułów związanych z głównym tematem artykułu. I moim zdaniem jest to w pełni logiczne. Szoltys [Re: ] 13:03, 20 wrz 2020 (CEST)
Ale co w tym logicznego? Oprócz tego argumentu, który przytoczyłem wyżej, jest też ten, że Wikipedyści będą się zrażać koniecznością tworzenia wszystkich artykułów przed nominacją Listy. Ponadto, artykuły, które w taki hurtowy sposób powstaną narażone są na błędy, i merytoryczne, i redakcyjne. I zgadzam się - hiperłącza są istotą Wikipedii - sam b. często sprawdzając artykuł do wyróżnienia wstawiam wiele linków wewnętrznych. No ale one (lub ich brak, w przypadku czerwonych linków) nie mogą decydować o jakości merytorycznej nominowanego artykułu. Obecnie mamy jakąś mega dziwną sytuację, o której też napisał wyżej Nedops: "o nie, lista nad którą się napracowałem jest świetna, ale ma czerwone linki! Aaa, to nic... nominuję ją do DA."D kuba (dyskusja) 18:58, 20 wrz 2020 (CEST)
@D kuba, sugeruję przenieść ewentualną dalszą dyskusję do kawiarenki, gdyż nie ma ona związku z PDA i niczego nie wnosi. Zgłoszenie nastąpiło zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami. Po ewentualnej zmianie zasad można zgłosić artykuł do LnM. Szoltys [Re: ] 19:14, 20 wrz 2020 (CEST)
Sprawdzone przez
  1. PMG (dyskusja) 08:19, 23 wrz 2020 (CEST)
  2. Nowy15 (dyskusja) 20:44, 28 wrz 2020 (CEST)
  3. Zala (dyskusja) 15:17, 6 paź 2020 (CEST)