Przejdź do zawartości

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/NASA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Artykuł napisany w przystępny sposób, zawiera wszystkie niezbędne informacje, tam gdzie trzeba temat jest zaznaczony i dolinkowany do głównego artykułu. Z tego co zauważyłem, artykuł odpowiada zawartością angielskiej wiki, ale w tym przypadku to na pewno nie jest wada (oni chyba wiedzą najwięcej o ich własnej agencji ;) ) LeafnodeD 13:17, 4 kwi 2008 (CEST)

  • Głosy za:
  1. Dobrze się czyta, na DA jest IMO w sam raz. roo72 Dyskusja 12:46, 20 kwi 2008 (CEST)
  2. Mroman (dyskusja) 07:04, 27 kwi 2008 (CEST)
  3. rdrozd (dysk.) 22:53, 27 kwi 2008 (CEST) Dobry odpowiednik hasła z en.wiki, w sam raz na D.A. (zresztą tam też jest plusik)
  • Głosy przeciw (podaj, co należy poprawić):
  • Dyskusja:
    • Bardzo fajnie. Ale mam wrażenie, że można ten tekst jeszcze bardziej uporządkować. Z sekcji "Historia" trzeba by wyłączyć jako odrębny dział "Przyszłość" lub raczej "Perspektywy NASA" (to nie historia). Więcej roboty jest z koniecznym moim zdaniem połączeniem sekcji "Historia" z obecną sekcją "Misje NASA" (bo tu z kolei mamy informacje historyczne). Kolejne sekcje "Rada doradcza", "Administracja" i "Ośrodki" proszą się o opisanie we wspólnej sekcji pt. "Struktura NASA" z wprowadzeniem porządkującym kompetencje i zadania. W końcu brakuje mi tu podsumowania w postaci scharakteryzowania znaczenia NASA w poznaniu i eksploracji kosmosu. I byłoby pięknie, gdyby ktoś potrafił to opisać przynajmniej tak obszernie jak "Podejrzenia spożywania alkoholu". Kenraiz (dyskusja) 10:00, 7 kwi 2008 (CEST)
      • Zrobiłem trochę poprawek w strukturze. Co do podsumowania - postaram się, w miarę wolnego czasu, dopisać odpowiedni fragment. --LeafnodeD 10:26, 7 kwi 2008 (CEST)
  • Drobne zgłoszenie o redakcję zdań :
  1. zostaną wystrzelone sondy na Merkurego i Pluton. Natomiast
  2. Skutkiem tej decyzji europejscy i japońscy nie mogli pozostawać na dłuższe misje.--Indu ( विकिपीडिया ) 11:01, 24 kwi 2008 (CEST)