Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Relacja odwrotna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Relacja odwrotna[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Artykuł jest uźródłowiony i dość wyczerpujący – zawiera przykłady i z matematyki, gdzie to pojęcie pojawia się chyba najczęściej, i z innych sfer życia, nie tylko naukowych. Tarnoob (dyskusja) 21:30, 5 sie 2023 (CEST)

Uwagi merytoryczne
  1. 5008 bajtów... Nie dałoby się chociaż jeszcze o tyle to rozbudować? Pozdrawiam, Filet 123 --> (filet czeka na usmażenie) 01:00, 8 sie 2023 (CEST)
    Wątpię, bo temat jest dość krótki; jeśli mnie pamięć nie myli, to zdarzały się jeszcze krótsze artykuły z medalami. Na upartego można by szukać dalszych własności algebraicznych odwracania relacji, np. czy jest endomorfizmem dla innych działań typu różnica relacji i różnica symetryczna. Można by też podać sens grafowy – że to odpowiada odwróceniu zwrotu strzałek w grafie skierowanym i jak wpływa na macierz sąsiedztwa. Niestety obawiam się, że takie ciekawostki mogą nie być opisane w literaturze, bo działania na relacjach w ogóle są niszowe. Jakbym popytał zawodowych matematyków, to też mogliby mieć problem z odpowiedzią. Tarnoob (dyskusja) 02:01, 8 sie 2023 (CEST)
    Może jeszcze ktoś się wypowie? Przedłużam. Farary (dyskusja) 17:07, 20 sie 2023 (CEST)
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez